گرمایش مجموعه های ورزشی با سیستم گرماتاب

گرمایش مجموعه های ورزشی با سیستم گرماتاب
09آگوست

گرمایش مجموعه های ورزشی و استخرها، با سیستم گرمایش تابشی گرماتاب امکان پذیر است.

گرمایش مجموعه های ورزشی و استخرها با هیتر تابشی

آیا به منظور گرمایش سالن ورزشی و اماکن بزرگ مانند استخرها، روش خاصی می‌شناسید؟ این مکان‌ها و محیط‌های تفریحی نیاز مبرمی به گرمایش در روزهای سرد زمستان دارند تا قابل استفاده باشند.

همچنین اگر گرمایش سالن ورزش و تفریحی به خوبی انجام نشود، مشکلات سلامت و عملکرد ورزشکاران پیش خواهد آمد. امروزه یکی از بهترین روش‌ها برای این کار، استفاده از گرماتاب یا همان هیتر تابشی لوله‌ای می‌باشد.

اما گرماتاب چگونه کار می‌کند و گرمایش مجموعه های باشگاهی با استفاده از آن به چه نحو صورت می‌گیرد؟ مزایای این دستگاه چیست؟ آیا باید نگران مصرف انرژی دستگاه بود؟ قیمت این محصول گرمایشی چقدر و هزینه نگهداری آن به چه صورت است؟ چه سیستم‌های گرمایشی دیگری برای این امر وجود دارد؟ اگر علاقه مند به یافتن پاسخ این سوالات هستید، این مطلب از مجله گرماسان برای شماست.

گرماتاب چیست و چه عملکردی در گرمایش سالن ورزشی دارد؟

در ابتدا بهتر است ساختار و کارکرد این سیستم گرمایشی را بررسی کنیم. گرماتاب (که به آن هیتر تابشی لوله‌ای و هیتر سقفی نیز می‌گویند) دستگاهی است که با اتصال به سقف (و بعضا دیوار) محیط، گرما را از خود ساطع می‌کند و به این ترتیب باعث گرمایشی یکنواخت در محیط می‌شود. موضوعی که برای گرمایش مجموعه های ورزشی ضروری است.

سیستم گرماتاب دارای محلی برای گرماسازی است. این محل بسته به نوع دستگاه، می‌تواند شامل المنت بزرگ حرارتی (نوع برقی) و یا مشعل گازی (نوع گازی) باشد. در این مکان، انرژی ورودی به گرما تبدیل می‌شود.

در مرحله بعد، این حرارت با برخورد به رفلکتور (انعکاس دهنده) ای که در قسمت فوقانی دستگاه قرار دارد، به فضای اطراف تابیده می‌شود. همچنین برخی مدل‌های آن، دارای محافظ فلزی هستند.

سالن ورزشی 1 - گرمایش مجموعه های ورزشی با سیستم گرماتاب
گرمایش سالن ها و مجموعه های ورزشی

تفاوت گرماتاب با جت هیتر و بخاری چیست؟

باید دانست که علاوه بر ساختار، این سیستم‌های گرمایشی از نظر عملکرد نیز با یکدیگر تفاوت دارند. مهم‌ترین تفاوت کارکرد، نوع گرمایش است. بخاری و جت هیتر (که باد گرم تولید می‌کند) به وسیله همرفت گرمایش را انجام می‌دهند. به آن معنا که ابتدا هوای موجود در کف محیط را گرم می‌کنند و به تدریج، بقیه قسمت‌ها را. این دستگاه‌ها برای گرمایش سالن ورز شی و محیط‌های این‌چنینی مناسب نیستند.

اما این هیتر اینگونه نیست. این دستگاه، گرمایش را طبق تابش گرمایی به انجام می‌رساند. با توجه به متصل بودن آن به سقف، حرارت تولید شده توسط آن، به طور مستقیم به پایین تابیده می‌شود و ستونی از هوا را گرم می‌کند.

بنابراین گرمایش سریع‌تر انجام می‌شود و همچنین، از هدررفت انرژی جلوگیری و در مصرف آن صرفه جویی قابل توجهی به عمل می‌آید.

مزایای گرماتاب : چرا برای گرمایش سالن ورزشی از آن استفاده کنیم؟

فضای بزرگ مساوی است با نیاز بیشتر به گرمایش. بنابراین موضوع اولی که باید بررسی کنیم، مصرف انرژی و هدررفت آن است. به دلیل گرمایش منحصر به فرد گرما تاب و بازده بالای آن، در زمینه گرمایش سالن های فوتبال، کشتی، والیبال و… مصرف انرژی به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

در پی آن، هزینه‌های انرژی سالن و استخر نیز به شکل چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این، به دلیل بازده بالای دستگاه، با تعداد کمتری هیتر تابشی لوله ای می‌توان گرمایش کاملی را به انجام رساند.

مزیت دیگر آن، سادگی در نصب، نگهداری و استفاده است. به دلیل ساختار مشخص و ساده دستگاه، نصب آن به سادگی انجام می‌شود. همچنین نگهداری و تعمیر آن نیز بسیار ساده‌تر از بقیه سیستم‌های گرمایشی است.

نهایتا باید توجه کرد که حمل و نقل این محصول نیز آسان است. این موضوع، دستگاه را مناسب گرمایش سالن‌ باشگاهی می‌کند.

قیمت گرماتاب برای گرمایش سالن ورزشی

بدیهی است که یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران سالن‌های فوتبال و استخرها با توجه به شرایط اقتصادی، قیمت تجیهزات است. در نتیجه باید برندی را انتخاب کرد که بهترین قیمت بازار را ارائه می‌دهد.

برند گرماسان با محصولات باکیفیت خود، دغدغه‌های شما مشتریان گرامی را حل کرده است. با دارا بودن گواهینامه ISO 9001 و نیز گواهینامه استاندارد اروپا و همچنین پروانه‌های تایید و استاندارد داخلی، شرکت گرماسان از بهترین ارائه کننده‌های محصولات گرمایش سالن‌ها و استخرها با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به شمار می‌رود.

بیش از ۱۵ سال تجربه، نظرات مشتریان گذشته، انجام موفق پروژه‌های مختلف در سطح کشور و عدم نوسان قیمت در مقایسه با برندهای مشابه، همگی دلایلی است که بنابه آن‌ها می‌توانید گرماسان را با راحتی خیال انتخاب کنید. با تماس با ما، می‌توانید از قیمت انواع مدل‌های هیتر سقفی و هیتر گازی مطلع شوید. منتظر تماس شما هستیم!

آیا گرماتاب امکان نصب ترموستات و گرمایش اتوماتیک را دارد؟

از موارد مهم دیگر برای این سالن‌ها، دارا بودن دستگاه اتوماتیک و قطع شدن حرارت به محض رسیدن دما به میزانی مشخص است. اگر این موضوع به انجام نرسد، امکان دارد شرایط محیطی برای فعالیت باشگاه ورزشی و تفریحی نامناسب شود و به سلامت جسمانی ورزشکاران آسیب وارد کند.

در صورت نیاز شما، امکان نصب ترموستات بر روی دستگاه نیز وجود دارد. با این کار، علاوه بر عدم نیاز به تنظیم دستی، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی هم صورت خواهد گرفت.

چه سیستم‌های دیگری برای گرمایش مجموعه های ورزشی وجود دارد؟

همان‌طور که می‌دانید، هیتر سقفی تنها روش گرمایش مجموعه های ورزشی و اماکن وسیع نیست. سیستم‌های گرمایشی دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

جت هیتر گرماسان یکی از این دستگاه‌هاست. جت هیتر با تولید بادی گرم می‌تواند باعث گرمایش محیط شود. البته ممکن است این دستگاه برای برخی اماکن این چنینی مناسب نباشد، اما برای نمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها ایده‌آل به نظر بیاید.

هیترهای تابشی سرامیکی و هیتر تابشی چتری هم از انواع دیگر سیستم‌های گرمایشی هستند که می‌توانند در برخی سالن و استخرها به کار روند. انتخاب آن‌ها به نیاز شما و شرایط محیطی بستگی دارد.

آن‌طور که مطالعه کردید، در این مطلب از گرماسان درباره گرمایش مجموعه های ورزشی با دستگاه گرماتاب، این دستگاه و ویژگی‌های آن را معرفی کردیم و گریزی به مزایای آن در مقایسه با سیستم‌های مشابه زدیم.

اگر همچنان سوال و ابهامی درباره محصول هیتر تابشی لوله ای دارید، یا می‌خواهید آن را از بهترین عرضه کننده تهیه کنید، می‌توانید با گرماسان تماس بگیرید. کارشناسان ما، طبق تجربه و مهارت خود، به نحو احسن شما را راهنمایی خواهند کرد تا بهترین دستگاه را در عین صرف کمترین هزینه تهیه کنید.

آیا نظر و تجربه‌ای در زمینه گرمایش سالن‌ها و استفاده از سیستم‌های گرمایش تابشی دارید؟ بی‌صبرانه مشتاق شنیدن نظرات شما عزیزان هستیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.