تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

گرمایش لوله‌ای مجموعه‌های ورزشی و استخرها

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ورزشی چند منظوره کوثر ولنجک - گرمایش لوله‌ای مجموعه‌های ورزشی

برند گرماسان دستگاه گرمایش تابشی لوله‌ای را جهت گرمایش سالن‌های ورزشی و مجموعه‌های آبی، در مدل U و در ظرفیت‌های مختلف و همچنین مجهز به توری حفاظ، تولید و عرضه می‌نماید. این سیستم، بهترین گزینه جهت تامین گرمایش سالن‌های ورزشی می‌باشد.

با توجه به اینکه ساعات فعالیت در سالن‌های ورزشی کوتاه و موقت می‌باشد استفاده از سیستم‌های گرمایش همرفتی همانند موتورخانه‌ها و یونیت هیتر، هواساز و بخارهای صنعتی مقرون به صرفه نمی‌باشد، زیرا زمان زیادی جهت گرمایش مطلوب سالن نیاز می‌باشد؛ در صورتی‌ که سیستم‌های گرمایش تابشی گرماسان با استفاده از انرژی تابشی، تنها چند دقیقه پس از روشن شدن می‌توانند دمای سالن را به سطح مطلوبی جهت استفاده برسانند.

در نتیجه نیازی نیست که سیستم‌های گرمایش تابشی ساعات زیادی قبل از شروع فعالیت ورزشکاران در سالن‌های ورزشی روشن شده و بدین ترتیب مصرف سوخت بسیار بهینه خواهد بود. همچنین توری محافظ گرماسان در سالن‌های ورزشی ایمنی دستگاه را در برابر برخورد توپ و سایر تجهیزات ورزشی بالا برده و زیبایی خاصی به دستگاه می‌بخشد.

هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی اماکن ورزشی و استخرها

با گسترش فرهنگ ورزش و تندرستی در سطح جامعه، تعداد سالن‌های ورزشی و استخرهای مختلف نیز افزایش پیدا کرده است. اما ساخت اماکن ورزشی مقوله‌ای حساس و بااهمیت است و نیاز به تجهیزات گوناگون و باکیفیتی دارد. یکی از این تجهیزات مهم، هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی می‌باشد. در فصول سرد سال، سرمای هوا علاوه بر کاهش کیفیت ورزش، می‌تواند به طور جدی باعث بیماری و آسیب به سلامت ورزشکاران شود. به همین دلیل است که هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی کاربرد بسیاری در سالن‌ها و استخرها پیدا کرده است. اما چرا باید به جای سیستم‌های دیگر از این دستگاه استفاده کرد؟ مزایا و ویژگی‌های هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی چیست؟ با وب سایت گرماسان برای یافتن پاسخ این سوالات همراهی کنید.

روش‌های مختلف گرمایش اماکن ورزشی

قبل از اینکه ویژگی‌های این سیستم را بررسی کنیم، باید بدانیم به طور کلی، چه روش‌های مختلفی برای گرمایش سالن‌های بزرگ مانند اماکن ورزشی و استخرها وجود دارد. با دانستن این مطالب می‌توانیم بهترین آن را بررسی و سپس انتخاب کنیم.

بخاری‌های بزرگ برای گرمایش سالن ورزشی

اولین روشی که سال‌ها استفاده شده و احتمالا به ذهن هر فردی می‌رسد، استفاده از بخاری است. سال‌هاست که بخاری‌ها برای افزایش دمای سالن‌ها و اتاق‌ها در فصل سرما استفاده می‌شود. بخاری با سیستم ساده سوزاندن انرژی (معمولا گاز شهری) و خروج گرمای تولید شده به صورت هوای گرم کار می‌کند. سپس این هوای گرم با چرخش در محیط، دما را می‌افزاید.

یکی از مهم‌ترین معایب بخاری (بخاری‌های بزرگ برای سالن ورزشی)، راندمان پایین و مصرف بالای سوخت توسط آن است. می‌دانید که زمان بسیار زیادی برای بخاری نیاز است تا گرم شود و سپس فضا را گرم کند. این پروسه، نیاز به چرخش هوای گرم شده در محیط دارد که زمان زیادی طول می‌کشد. از طرفی، مصرف سوخت آن بالاست. پس نمی‌توان از هزینه‌های انرژی بخاری صرف نظر کرد.

حتی اگر این معایب را کنار بگذاریم، از بین بردن رطوبت و افزایش کربن دی اکسید و کربن مونواکسید محیط، از ویژگی‌های منفی و خطرات بخاری است. به همین دلیل است که استفاده از آن در سالن ورزشی ممکن نیست.

سیستم‌های گرمایش از کف

با کمی بررسی، در می‌یابیم که این روش نیز برای سالن ورزشی و استخرها ممکن نیست. حتی در صورتی که استفاده از آن را برای استخر حذف کنیم، سالن ورزشی نیز قابلیت نصب آن را ندارد. وسعت بسیار زیاد محیط، نیاز به مقادیر زیادی آب گرم شده و موتورخانه بزرگ و همچنین جنس کف پوش‌های سالن ورزشی، این روش را به طور کلی حذف می‌کند.

جت هیتر برای سالن ورزشی

گزینه دیگری که قابل بررسی است، جت هیتر می‌باشد. نحوه فعالیت این دستگاه، تولید باد و سپس گرم کردن آن است. فن‌های بزرگی که در پشت آن تعبیه شده اند، باد تولید می‌کنند. این باد نسبتا پرفشار است. با حرکت این هوا و برخورد آن به منبع گرما که در جلو یا میانه دستگاه وجود دارد، هوا گرم خواهد شد. سپس باد گرم با فشار (قابل تنظیم) به بیرون رانده می‌شود.

مشکلی که استفاده از جت هیتر برای سالن ورزشی به وجود می‌آورد، صدای زیاد و نیز باد گرم است. برخورد این باد به ورزشکاران می‌تواند باعث مشکلات جسمی شود.

هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی

با بررسی گونه‌های مختلف از سیستم‌های گرمایش، به هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی رسیدیم. این هیتر که در سقف سالن و استخر نصب می‌شود، گرما را به شکل مستقیم به محیط انتقال می‌دهد. از این رو، بسیاری از معایب دستگاه‌های دیگر را ندارد. اما طرز کار آن چگونه است؟

بسته به نوع و کارکرد هیتر، توسط جریان برق یا گاز طبیعی (یا حتی گاز فشرده شده کپسولی یا همان LPG)، گرما تولید می‌شود. به وسیله لوله ای که درون آن قرار گرفته است، این حرارت تولید شده در طول دستگاه حرکت می‌کند. گرما به وسیله این لوله با برخورد به صفحه انعکاس دهنده‌ای که در بالای دستگاه در نظر گرفته شده است، به محیط وارد می‌شود.

دقت کنید که تفاوت عمده هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی با جت هیتر و بخاری، در نحوه خروج گرماست. در واقع خروج مستقیم گرما از این دستگاه، مزایای خاص آن را ایجاد می‌کند. علاوه بر صرفه جویی قابل توجهی در مصرف سوخت (برق و یا گاز)، مزیت دیگر این روش، بازده و راندمان بسیار بالا در عمل گرمایش است. ویژگی مهمی که گرماتاب تابشی لوله‌ای را نسبت به دیگر دستگاه‌‌ها متمایز می‌نماید.

مدل‌های مختلف هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی

انواع و مدل‌های مختلف و متنوعی از هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی  توسط گرماسان تولید و عرضه می‌شود. تفاوت دستگاه‌ها در حالت کلی مربوط به کارکرد، مدل ظاهری، ظرفیت کاری و نیز سایز و ابعاد آن‌ها است. به طور کلی، دو نوع هیتر از نظر شکل ظاهری و کارکرد وجود دارد: مدل U و مدل L. در ادامه هر یک از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

هیتر تابشی مدل U

این هیتر، دارای یک لوله خم شده برای انتقال گرمای تولیدی در سرتاسر دستگاه است. این لوله به علت خم شده بودن، به شکل U دیده می‌شود. توجه کنید که این، تنها یک لوله یکپارچه است و نه دو لوله جدا از هم. ویژگی آن، عرض بیشتر است. معمولا از هیتر تابشی مدل U، در سالن‌های ورزشی، استخرها و نیز اماکن وسیع مانند سوله‌های صنعتی و کارگاه‌ها استفاده می‌شود.

هیتر تابشی مدل L

نوع دیگر هیتر، گرماتاب تابشی مدل L می‌باشد. همان‌گونه که ذکر شد، تفاوت این نوع با مدل یو، نوع لوله آن است. لوله در مدل L به صورت خطی و دراز است. این دستگاه به طور کلی عرض کمتری (ولی در مقایسه با نمونه هم ظرفیت، طول بیشتر)  نسبت به مدل U داراست. مکان‌هایی که به طور معمول کاندید نصب و استفاده از این محصول هستند، گلخانه و مرغداری‌ها می‌باشد. ویژگی کم عرض بودن، امکان نصب تعداد بیشتری هیتر را در کنار هم فراهم می‌آورد. این در حالیست که هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی مدل U به دلیل عرض بیشتر، این قابلیت را کمتر دارد.

هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی چه فضایی را پوشش می‌دهد؟

گفته شد که هیتر تابشی، دارای راندمان بسیار بالاتری نسبت به دیگر دستگاه‌هاست و همچنین مصرف انرژی کمتری دارد. اما با توجه به کارکرد آن، چه فضایی با چه مساحتی را می‌توان پوشش داد؟ ظرفیت تولید گرمای آن چه مقدار است؟

ظرفیت حرارتی دستگاه برای گرمایش سالن ورزشی

همان‌طور که خواندید، برای گرمایش سالن‌های ورزشی و استخرها، از هیتر تابشی مدل U استفاده می‌شود. از این رو، در ادامه ظرفیت این مدل از محصولات را بررسی خواهیم کرد. البته اگر می‌خواهید درباره مدل L هم بدانید، می‌توانید مطلب «گرمایش تابشی لوله‌ای گلخانه و مرغداری» را بخوانید.

بدیهی است که دستگاه‌های مختلفی از نظر سایز و ابعاد و قدرت توسط گرماسان تولید و عرضه می‌شود. مدل‌های مختلف هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی مدل یو عبارتند از MR-22U، MR-35U، MR-40U، MR-50U و MR-55U. با افزایش شماره، (از 22 تا 55)، قدرت دستگاه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

قدرت و ظرفیت حرارتی دستگاه‌ها، بین 20 هزار تا 50 هزار کیلوکالری انرژی تولید شده در هر ساعت متغییر است. این مقدار معادل است با 22 کیلووات تا 55 کیلووات انرژی در هر ساعت. به این معنا که هیترهای تابشی لوله‌ای تولید شده توسط گرماسان، می‌توانند یک سالن کوچک، تا سالن‌ها و استخرهای بزرگ و بسیار وسیع را به منظور گرمایش یکنواخت و کم هزینه پوشش دهند. به علاوه، مجموعه‌های بزرگ و پارک‌های آبی سراسر کشور نیز می‌توانند از این دستگاه‌ها استفاده کنند.

ابعاد دستگاه‌ها

حال که از ظرفیت تولید حرارت دستگاه‌ها اطلاع پیدا کردیم، بهتر است ابعاد و اوزان آن‌ها را نیز بررسی کنیم. کوچکترین هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی گرماسان که MR-22U خوانده می‌شود، 4 متر طول و 85 کیلوگرم وزن دارد. همچنین بزرگترین آن که MR-55U نام دارد، طول 9.15 متر و وزنی بالغ بر 165 کیلوگرم را داراست. عرض تمامی هیترهای سری U، 67 سانتی متر می‌باشد.

امکان کنترل این سیستم گرمایشی

از صرفه جویی در مصرف سوخت، بازده و سرعت بالا در گرمایش و دیگر ویژگی‌های گرماتاب تابشی لوله‌ای ورزشی صحبت کردیم، اما امکانات و سادگی کنترل آن نیز اهمیت بالایی دارد.

تنظیم و کنترل دستی

امکان کنترل دستی هیترها، با قطع و وصل کردن و تنظیم آن وجود دارد. گفتیم که گرمایش ارائه شده توسط هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی یکنواخت است. به همین دلیل است که حتی می‌توان دمای محیط را در محدوده ثابتی نگه داشت. به این منظور، با نصب یک دماسنج در محیط، امکان تنظیم دستی و دقیق هیترها وجود دارد.

کنترل اتوماتیک گرماتاب تابشی

شاید بخواهید که دمای محیط، بدون نیاز به دخالت انسانی و به طور خودکار تنظیم شود. باید گفت که این مورد نیز به سادگی امکان پذیر است. با درخواست شما، امکان نصب ترموستات روی ورودی هیتر وجود دارد. به این شکل، زمانی که دمای سالن ورزشی و یا استخر به میزان خاص و تعیین شده‌‌ای رسید، دستگاه خاموش می‌شود. کنترل خودکار سیستم گرمایشی می‌تواند علاوه بر ساده سازی امر، به صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت سوخت نیز کمک بسیار کند.

قیمت و خرید هیتر تابشی لوله‌ای ورزشی

شرکت گرماسان، بهترین و باکیفیت‌ترین تولید کننده سیستم‌های گرمایشی در سراسر کشور، ارائه دهنده نازل‌ترین و بهترین قیمت محصولات است. همچنین محصولات این شرکت، با تدابیر اندیشیده شده، فارغ از نوسانات قیمتی در بازار، در محدوده قیمتی ثابتی به فروش می‌رسد. برای اطلاع از چگونگی تهیه و قیمت دقیق مدل دلخواه خود، می‌توانید به سادگی با شرکت گرماسان ارتباط برقرار کنید.

مزیت و مشخصات هیتر تابشی لوله‌ای گرماسان

قابلیت جابه‌جایی و انتقال تجهیزات تابشی از سالنی به سالن دیگر 100%
هزینه اولیه بسیار پایین نسبت به موتورخانه و سایر تجهیزات 100%
تامین گرمایش سالن حتی در صورت باز و بسته شدن درب‌ها 100%
کاهش مصرف برق 90%
کاهش مصرف گاز 75%

تجهیزات و لوازم جانبی که به همراه دستگاه به صورت رایگان ارائه می‌گردد.

001 - گرمایش لوله‌ای مجموعه‌های ورزشی

نمونه پروژه‌های اجرا شده در سطح کشور

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
اشتراک‌گذاری و ثبت نظر
5/5