تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

کاربرد گرماتاب سقفی چیست؟

کاربرد گرماتاب سقفی چیست؟
31ژانویه

نصب گرماتاب در سقف

امروزه برای گرم کردن مکان های مختلف، از سیستم های گرمایشی گوناگونی استفاده می شود. گرماتاب ها جزو بهترین سیستم های گرمایشی می باشند. این گرماتاب ها به دلیل آنکه از طریق تابش هوای گرم، دمای هوا را بالا می برند بهتر است در ارتفاع نصب شوند. از همین رو بسیاری از افراد گرماتاب های خود را در سقف نصب می کنند. به همین دلیل ممکن است برخی افراد می خواهند بدانند که کاربرد گرماتاب سقفی چیست؟

ما در این مقاله می خواهیم در مورد کاربرد این مدل گرماتاب ها صحبت کنیم.

مزایای نصب هیتر تابشی در سقف

هیترهای تابشی را می توان در جاهای مختلف نصب کرد. اما همانطور که اشاره کردیم یکی از بهترین مکان هایی که می توان گرماتاب را نصب کرد، سقف می باشد. چند کاربرد گرماتاب سقفی به شرح زیر است:

 • تابش گرما به صورت یکنواخت تر
 • صرفه جویی در مصرف سوخت
 • کاهش آلاینده های گرماتاب
گرماتاب در سقف - کاربرد گرماتاب سقفی چیست؟
نصب هیتر تابشی سقفی

این موارد از مهم ترین مزایایی می باشد که یک هیتر تابشی می تواند داشته باشد. از همین رو افراد زیادی به عنوان سیستم گرمایشی مکان های خود از گرماتاب ها انتخاب می کند. همچنین می توان با نصب هیتر تابشی در یک مکان درست، از این مزایا و کاربردها استفاده بیشتری کرد. در ادامه هر کدام از این موارد را بیشتر توضیح خواهیم داد.

تابش گرما به صورت یکنواخت تر

یکی از مهم ترین کاربرد گرماتاب سقفی این است که اینطوری تابش گرما از هیتر به صورت یکنواخت انجام می شود. اینگونه قسمت کف سالن و افرادی که در آنجا حضور دارند هم به خوبی گرم می شوند. اگر شما نیاز دارید که همه جای سالن به خوبی گرم شود با این کار می توانید این عمل را انجام دهید.

به عنوان مثال اگر شما در گلخانه گیاه داشته باشید و نیاز داشته باشید که خاک گیاهان گرم شود تا آفت نزنند، می تواند با نصب یک هیتر تابشی روی سقف از آنها مواظبت کنید.

صرفه جویی در مصرف سوخت

دیگر کاربرد گرماتاب سقفی که اهمیت بسیار زیادی هم دارد، مصرف سوخت پایین می باشد. هنگامی که شما از یک هیتر تابشی استفاده می کنید، در مدت زمان کمی فضا را گرم می کند. اینگونه نیاز کمتری می باشد تا این سیستم گرمایشی روشن باشد. علاوه بر آن به دلیل آنکه تمام هوا را به صورت یکنواخت گرم می کند، جای سرد کمتر باقی می ماند.

در این موارد افراد معمولا یا درجه سیستم را بالاتر می برند یا زمان بیشتری گرماتاب را روشن می کنند. اینگونه مصرف سوخت بالا می رود.

اما اگر شما از یک گرماتاب سقفی استفاده کنید، موجب می شود تا در مصرف سوخت صرفه جویی کنید. اینگونه شما هزینه کمتری هم باید پرداخت کنید و از نظر اقتصادی هم برای شما به صرفه است.

کاهش آلاینده های گرماتاب

دیگر کاربرد گرماتاب سقفی این است که نسبت به هیترهای زمینی آلاینده کمتری تولید می کنند. در بخاری های زمینی هنگامی که این دستگاه در حال گرم کردن فضا می باشد، آلاینده ها را هم به همراه هوای گرم در فضا جابجا می کند. اما در گرماتاب های سقفی  به علت ساختار انتقال دمای تشعشعی جابجایی هوا و پخش آلاینده ها در فضا به کمترین مقدار ممکن می رسد.

این پخش آلاینده های کمتر از مهم ترین کاربرد گرماتاب سقفی می باشد. زیرا با کاهش آلاینده ها آسیب کمتری به افراد، حیوانات یا گیاهان آنجا می رسد.

آلاینده های گرماتاب - کاربرد گرماتاب سقفی چیست؟
گرماتاب سقفی

خرید گرماتاب از گرماسان

حال اگر شما قصد دارید با انواع کاربرد گرماتاب سقفی بتوانید مکان مورد نظر خود را گرم کنید، نیاز به خرید یکی از این هیترها دارید. شما می توانید انواع هیتر تابشی را در قسمت فروشگاه همین سایت مشاهده کرده و به صورت آنلاین آنها را سفارش دهید. علاوه بر آن می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و مشاوره های بیشتری دریافت کنید تا خرید بهتری داشته باشید.

جمع بندی

ما در این مقاله درباره کاربرد گرماتاب سقفی صحبت کردیم. اکنون شما با مزایا و نحوه عملکرد این مدل هیتر تابشی آشنایی بیشتری دارید. این هیترها به دلیل این کاربردهای زیادشان طرفداران زیادی دارند و می توانند انتخاب خوبی برای افراد باشد. همچنین می توانید برای خرید یکی از این هیترهای تابشی سقفی، به قسمت فروشگاه همین سایت مراجعه کنید و در آنجا سفارش خود را ثبت کنید.

سوالات متداول

 1. هیترهای تابشی بهتر است در کجاها نصب شوند؟
  این هیترهای تابشی اگر در ارتفاع های بیشتری مانند سقف ها نصب شوند عملکرد بهتری خواهند داشت.
 2. انواع کاربرد گرماتاب سقفی کدام موارد می باشد؟
  از مهم ترین مزایای این هیترهای تابشی می توان به تابش گرما به صورت یکنواخت تر، صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلاینده های گرماتاب اشاره کرد.
 3. از کجا می توان یک هیتر تابشی سقفی تهیه کرد؟
  شما می توانید از طریق فروشگاه همین سایت یک گرماتاب سقفی را به صورت آنلاین خریداری کنید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.