تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

هیتر تابشی فن دار چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

هیتر تابشی فن دار چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
20دسامبر

هیتر تابشی چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که انواع زیادی از هیترها در بازار وجود دارد که معروف ترین و پرفروش ترین های آن هیتر تابشی فن دار می باشد که تنها با تابیدن به راحتی گرما را برای شما به وجود می آورد. هم چنین از هیتر تابشی فن دار در محیط هایی مانند کارگاه ها یا سوله ها نیز جهت تولید گرما نیز استفاده می شود. معمولا برای فضاهای بزرگ باید از این نوع گرماتاب ها استفاده می شود.

در واقع این نوع هیتر ها مانند نور خورشید عمل می کنند. از طرف دیگر قیمت این نوع سیستم گرمایشی مقرون به صرفه می باشد. ناگفته نماند که می توان آن را از سایت گرماسان به طور آنلاین با یک قیمت مناسب خریداری کنید. ما در این مقاله قصد داریم در مورد کاربرد هیتر تابشی فن دار به گفتگو بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر موارد زیر را به دقت مطالعه کنید.

نحوه عملکرد هیتر تابشی فن دار به چه صورت می باشد؟

شاید نحوه عملکرد هیتر تابشی فن دار برای خیلی از افراد مهم باشد. در این نوع سیستم گرمایشی، هوا و سوخت ترکیب شده در یک لوله های فولادی و در نتیجه دمای سطح لوله بالا می رود. از طرف دیگر طراحی این هیتر به این صورت بوده که انرژی تولید شده را به سمت پایین هدایت میکند. لازم است بدانید که کاربرد هیتر تابشی فن دار به گونه ای ساخته شده اند که ذره ای گرما هدر نمی رود.

عملکرد هیتر تابشی فن دار - هیتر تابشی فن دار چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
هیتر تابشی فن دار ایستاده

انواع هیتر های تابشی

از آنجایی که هیترهای تابشی داری انواع مختلفی میباشد و هر کدام از این انواع دارای ویژگی منحصر به فرد خود می باشد.

 1. هیتر تابشی دیواری
 2. هیتر تابشی گرمایش از کف
 3. هیتر سقفی دائمی
 4. هیتر تابشی ایستاده مستقل

انواع سیستم های سیستم های گرمایشی فن دار و کاربرد اصلی آن

همانطور که در بالا اشاره شد این نوع هیتر ها دارای انواع زیادی می باشد. که از پر کاربردترین آنها  می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هیتر گازی فن دار

معمولا از این نوع فیلتر در فضاهای بسیار بزرگ استفاده می کنند.به عنوان مثال برای محیط هایی ماند رستوران، هتل و کارگاه ها بسیار مورد استفاده قرار داده می شود. از دیگر مواردی که باید کاربرد هیتر تابشی فن دار بدانید آن است انرژی گازی که استفاده می شود ببسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. از دیگر نکاتی که لازم است در مورد این هیتر بدانید آن است که صدای بسیار کم است. از طرف دیگر این دسته از هیتر از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. زیرا به دلیل ترموستاتی که در آن وجود دارد سبب کنترل فن و شیرهای کنترل گاز خارجی می باشند.

هیتر برقی فن دار

یکی دیگر از هیتر ها از نوع برقی فن دار می باشد این دسته از هیتر ها یکی از پرطرفدار ترین هیتر ها به حساب می آید. معمولا از هیتر برای ساختمان های تجاری و صنعتی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. برای سیستم گرمایشی این نوع هیتر به انرژی الکتریسیته نیاز داریم. یکی از مهم ترین مزیت های هیتر برقی فن دار آن است که کم ترین زمان فضای محیط را به طور کامل گرم می کند. از اصلی کاربرد هیتر برقی فن دار آن است که آن می توان برای مکان های سرپوشیده هم نیز استفاده کنید.

هیتر تابشی فن دار

از آنجایی که در ابتدای مقاله قید شد کاربرد هیتر تابشی فن دار بسیار پر کاربرد می باشد. از مهم ترین مزیت این نوع هیتر می توان به گرم کردن محیط در کمترین زمان ممکن اشاره کرد. از طرف دیگر به دلیل اینکه دارای فن می باشد طی گرم کردن محیط هیچ گونه آلودگی صوتی ایجاد نمی کند در واقع این سیستم کاملا بدون صدا می باشد.

تابشی فن دار - هیتر تابشی فن دار چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
هیتر تابشی از نوع فن دار

مهم ترین مزایای کاربرد هیتر تابشی فن دار چیست؟

حتما تا به حال انواع و اقسام گرمایش را از نزدیک مشاهده کرده اید و میدانید برای اینکه عملکرد خوبی داشته باشید حتما به سرویس نیاز دارند اما کاربرد هیتر تابشی فن دار به سرویس چندانی نیاز نخواهد داشت. از مهم ترین مزایای آن در زیر به طور مکان اشاره شده است.

 1. عدم نیاز به نصب
 2. مناسب برای استفاده در هم محیط ها نظیر خانه، دفتر کار، گلخانه
 3. قابل حمل و نقل آسان
 4. با دسترسی به برق می تواند در جایی از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره کاربرد هیتر تابشی فن دار بیان شد پی بردیم که هیتر تابشی فن دار دارای 4 مدل مختلف می باشد که هر کدام از آنها کارایی خاص خود را دارند به عنوان مثال در هیتر تابشی سقفی که بر روی سقف نصب می شود و در این سیستم هوای گرم به سمت پایین جریان می یابد.

سوالات متداول

 1. کاربرد هیتر تابشی فن دار چیست؟
  از آنجایی که از هیتر تابشی فن دار در فضاهای بزرگ می توان استفاده کرد از جمله می توان به رستوران ها، ورزشگاه ها  سوله نیز اشاره کرد.
 2.  انواع هیترهای تابشی کدامند؟
  از انواع هیتر تابشی می توان به هیتر تابشی دیواری، گرمایش از کف، سقفی دائمی و استاده مستقل اشاره کرد.
 3.  مهم ترین مزایای استفاده از هیتر تابشی فن دار چیست؟
  از مهم ترین مزایای آن می توان به عدم نیاز به نصب، استفاده در همه محیط ها نیز اشاره نمود.

199 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.