تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

سیستم گرمایشی تابشی گازی چه کاربردی دارد؟

سیستم گرمایشی تابشی گازی چه کاربردی دارد؟
20نوامبر

کاربرد سیستم گرمایشی تابشی گازی چیست؟

با توجه به اینکه به فصل سرما نزدیک هستیم، همه ما برای گرم کردن خانه هایمان به یک سیستم گرمایشی گازی نیاز داریم. اما باید بدانیم که سیستم گرمایشی تابشی گازی به چه صورت کار می کند. در واقع این نوع سیستم توسط مادون قرمز هوای محوطه را گرم می کند. نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد آن است که از سیستم گرمایش مادون قرمز برای کف هر فضایی قابل استفاده می باشد.

برای بسیاری افراد سوال شده است که سیستم گرمایشی تابشی از چه اجزای تشکیل شده است؟ همانطور که میدانید هر قطعه ای از اجزای تشکیل شده است این قطعه از اجزای به نام مشعل، لوله تابشی، پانل، منعکس کننده و فن مکنده نیز استفاده می شود. ناگفته نماند علاوه بر کاربرد گرماتاب به مزایای آن در زیر به طور کامل اشاره کرد.

 • صرفه جویی در هزینه
 • بدون نیاز به موتور خانه
 • مقرون به صرفه ای
 • جذب گرمای بالا

از دیگر مواردی که باید در مورد سیستم گرمایشی تابشی بدانید جنس آن اغلب از آلومینیوم می باشد که با استفاده ار برق یا لوله های آب گرم، به راحتی گرم می شوند. از طرف دیگر پنل های تابشی در کم ترین زمان ممکن قابل گرم شدن می باشند. هم چنین کاشی و سرامیک به راحتی با این نوع سیستم گرمایشی گرم می شوند. نکته قابل توجه آن است از سیستم گرمایشی تابشی در سالن های صنعتی بسیار استفاده می شود. به عنوان مثال در کارخانه یا ورزشگاه از این نوع سیستم استفاده می شود.

مهم ترین ویژگی های سیستم تابشی گازی چیست؟

یکی از دلایلی که سبب شده سیستم گرمایشی تابشی بسیار در بین افراد محبوب شود، ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد. در زیر به تمامی آنها به طور کامل اشاره شده است.

ترین ویژگی های سیستم تابشی گازی چیست؟ - سیستم گرمایشی تابشی گازی چه کاربردی دارد؟
سیستم تابشی گازی در گلخانه
 1. ساخته شده در همه سایز و مدل مختلف
 2. بدون صدا در هنگام کار
 3. عدم اشغال کردن فضای زیاد
 4. کاهش مصرف سوخت
 5. تولید قطعات دستگاه با بهترین کیفیت
 6. طول عمر بالا
 7. دارا بودن مشعل گازی برای تولید گاز

کاربرد های سیستم گرمایشی تابشی

همانطور که بالا بیان شد پی بردیم از این نوع سیستم گرمایشی بسیار در صنعت نیز استفاده می شود. از مهم ترین کاربرد های آن در زیر به طور کامل اشاره شده است.

استفاده از سیستم گرمایشی در فضای باز

یکی از مهم ترین کاربرد سیستم گرمایشی تابشی گازی در فضای باز نظیر رستورانها، کافه ها، تراس، آلاچیق و روف گاردن ها از آن نیز می شود. در این مکان برای جلوگیری از مصرف انرژی از بخاری های زمینی استفاده می شود. شما تنها کافیست برای نصب آن سیستم گرمایشی تابشی را از سایت گرماسان خریداری کنید و به راحتی آن را در هر مکانی که می خواهید نصب کنید.

سیستم گرمایش تابشی در محیط های صنعتی و کارگاهی

معمولا برای گرم شدن فضای محیط های صنعتی و کارگاهی از هیتر های صنعتی استفاده می کنند. در مواقع یکی از معایب هیترهای صنعتی آن است که گرما تولید شده به سمت بالا می رود و جریان هوا از هر فاصله در و پنجره ای به خارج کارگاه منتقل می شود. اما توصیه می کنیم برای جلوگیری از انرژی و زمان از سیستم گرمایش تابشی استفاده کنید. زیرا به سرعت و به طور یکنواخت گرمای لازم را برای کارگاه تامین می کند. ناگفته نماند که جریان هوا در کیفیت گرمایش سیستم بسیار تاثیر گذار می باشد. لذا توصیه می کنیم بهترین سیستم گرمایشی را خریداری کنید. بنابراین توجه داشته باشید که سیستم گرمایش تابشی محیط های صنعتی و کارگاهی بسیار مناسب است.

گرمایش تابشی در محیط های صنعتی و کارگاهی - سیستم گرمایشی تابشی گازی چه کاربردی دارد؟
استفاده از سیستم گرمایش تابشی برای کارگاه

سیستم گرمایش تابشی در گلخانه

یکی دیگر از کاربرد سیستم گرمایشی تابشی گازی در گلخانه می باشد. توجه داشته باشید، دما باید در گلخانه متناسب با گل های آن باشد در غیر این صورت باعث اختلاف دما در سطح و بستر خاک گیاه می شود. زمانی که اختلاف دما در سطح گلخانه به وجود بیاید موجب ایجاد شبنم در سطح گیاه می شود و در نتیجه سبب آفات و بیماری در گیاهان می شود. اما با خرید سیستم گرمایش تابشی می توان به طور یکنواخت و با سرعت بالایی، گرمای کف سالن را تامین کند.

علاوه بر این موارد از این نوع سیستم در سالن های مرغداری و اماکن های عمومی نیز استفاده می شود

نتیجه گیری درباره کاربرد سیستم گرمایشی تابشی گازی

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره کاربرد سیستم گرمایشی تابشی گازی بیان شد پی بردیم که از آن در مکان های مختلفی نظیر محیط های صنعتی و کارگاهی، گلخانه ای، مرغداری و دیگر مکان ها استفاده می شود. هم چنین با مزایای آن به طور کامل آشنا شدیم.

سوالات متداول درباره کاربرد سیستم گرمایشی تابشی گازی

 1. از سیستم گرمایش تابشی در چه مکان هایی استفاده می کنند؟
  در مکان هایی نظیر کارگاه ها، گلخانه، مرغداری و اماکن عمومی نیز استفاده می شود.
 2. مهم ترین مزیت های استفاده از سیستم گرمایش تابشی چیست؟
  از جمله می توان به صرفه جویی در انرژی، جذب گرمای بالا، مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد.
 3. چگونه می توانیم یک سیستم گرمایش تابشی مناسب را انتخاب کنیم؟
  برای خرید حتما به کیفیت قطعات دستگاه توجه لازم را داشته باشید علاوه بر آن توصیه می کنیم که حتما این نوع سیستم را از سایت گرماسان خریداری کنید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.