تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

مهم‌ترین کاربردهای هیتر کابینتی چیست؟

مهم‌ترین کاربردهای هیتر کابینتی چیست؟
22ژانویه

هیتر کابینتی چیست؟

امروزه سیستم های گرمایشی بسیار زیادی برای گرم کردن محیط وجود دارد. از آنجایی که یک سیستم گرمایشی مناسب همه مکان ها و افراد برای گرم کردن نمی باشد، این سیستم ها روز به روز افزایش پیدا می کنند. یکی از این سیستم های گرمایشی که بسیار عملکرد مناسبی دارد، هیتر کابینتی می باشد. کاربردهای هیتر کابینتی بسیار زیاد می باشد. به همین دلیل هم استفاده بسیار زیادی در میان افراد دارد.

اما اگر شما نمی دانید که عملکرد و مزایای هیتر کابینتی چیست بهتر است با ما در ادامه همراه باشید. زیرا ما در این مقاله توضیحاتی درباره این مدل هیتر داده ایم تا شما آشنایی بیشتری با آن پیدا کنید.

هیترهای کابینتی بیشتر در کجاها استفاده می شود؟

یکی از مهم ترین کاربردهای هیتر کابینتی این است که دمای هوا اطراف را کنترل می کند. به همین دلیل برای مرغداری و دامداری ها بسیار مناسب است. زیرا مرغ ها و دام ها برای آنکه بتوانند در فصل سرما مریض نشوند و افراد بتوانند شیر و تخم مرغ آنها را مانند قبل مصرف کنند، باید در یک فضایی که دمای گرم و یکنواخت داشته باشد.

علاوه بر آنها برای گلخانه ها هم هیتر کابینتی بسیار مناسب است. زیرا اگر محصولات یخ بزند ضرر بسیار زیادی برای صاحب گلخانه به وجود می آید. اما با هیتر کابینتی می توان از این اتفاق جلوگیری کرد.

کاربردهای هیتر کابینتی چیست؟ - مهم‌ترین کاربردهای هیتر کابینتی چیست؟
کاربردهای هیتر کابینتی چیست؟

مزایا هیتر کابینتی

حال ممکن است برای برخی افراد سوال پیش بیابد که مزایا و کاربردهای هیتر کابینتی چرا برای مکان هایی که در بالاتر نام بردیم بسیار زیاد است. زیرا هیتر کابینتی ویژگی های بسیار زیادی دارد که به شرح زیر می باشند:

 • تولید گرما بدون آلاینده
 • کارکرد حرارتی بالایی
 • بدنه ضد زنگ و قوی
 • قابلیت دوگانه سوز
 • پخش گرما در فضا

حال هرکدام از این موارد را بیشتر در ادامه توضیح خواهیم داد تا بیشتر با این ویژگی ها آشنا شوید.

تولید گرما بدون آلاینده

یکی از مهم ترین کاربردهای هیتر کابینتی این است که گرما را بدون آلاینده تولید می کند. از آنجایی که در مرغداری و گلخانه ها وجود هوای پاکیزه اهمیت بسیار زیادی دارد، نباید از سیستم گرمایشی هم آلاینده ای تولید شود. هیتر کابینتی هم گرما را بدون آلاینده تولید می کند. به همین دلیل است که این مدل هیتر برای این مکان ها انتخاب مناسبی است.

کارکرد حرارتی بالا

یکی از مواردی که برای خریداران سیستم گرمایشی اهمیت زیادی دارد، هزینه مصرف سوخت دستگاه می باشد. اگر شما یک دستگاه استاندارد و اصل تهیه کنید، کارکرد حرارتی بسیار زیادی دارد و هزینه سوخت بسیار پایینی دارد.

بدنه ضد زنگ هیتر کابینتی

در گلخانه ها به دلیل آبیاری محصولات اگر جنس بدنه هیتر نامناسب باشد دچار زنگ زدگی می شود. اما یکی از کاربردهای هیتر کابینتی این است که بدنه بسیار قوی و ضد زنگ دارد. اینگونه بدنه آن زنگ نمی زند و در طول زمان دچار خرابی نمی شود. به همین دلیل می تواند از هزینه های اضافی جلوگیری کند.

هیتر کابینتی - مهم‌ترین کاربردهای هیتر کابینتی چیست؟
مزایا هیتر کابینتی

قابلیت دوگانه سوز

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود هیترهای کابینتی پرفروش باشد، دوگانه سوز بودن آن ها می باشد. این هیترها می تواند هم از طریق گار و هم گازوئیل انرژی مصرفی خود را تامین کنند. این کار برای فراهم کردن دمای اتاق و جلوگیری از کاهش دما برای گیاهان و حیوانات الزامی می باشد.

پخش گرما در فضا

دیگر موارد مهم از کاربردهای هیتر کابینتی، پخش گرما در فضا است. این اصطلاح به این معنا است که هیتر کابینتی به دلیل ویژگی های به خصوصی که دارد، می تواند گرما را به صورت یکنواخت در فضا پخش کند. به کمک این قابلیت تمام فضاهای موجود در اتاقی که هیتر کابینتی نصب است، گرم می باشد و حیوانات و گیاهان در آن فضا دائما در یک درجه گرمی هوا زندگی می کنند.

جمع بندی

ما در این مقاله درباره هیتر کابینتی صحبت کردیم. زیرا افراد زیادی برای گلخانه و مرغداری خود از این مدل هیتر به عنوان سیستم گرمایشی استفاده می کنند. به همین دلیل باید مزایا و کاربردهای هیتر کابینتی را بدانند. از همین رو ما این موارد را به شما گفتیم تا اگر قصد خرید یکی از این مدل هیترها را برای گرم کردن فضای گلخانه و مرغداری خود دارید، اطلاعات بیشتری از آن داشته باشید.

سوالات متداول

 1. هیترهای کابینتی بیشتر در کجاها استفاده می شود؟
  هیترهای کابینتی به دلیل ویژگی های مخصوصی که دارند برای فضاهایی همچون مرغداری و گلخانه ها بسیار مناسب هستند.
 2. از مهم ترین ویژگی های انواع هیتر کابینتی چیست؟
  تولید گرما بدون آلاینده، کارکرد حرارتی بالایی، بدنه ضد زنگ و قوی، قابلیت دوگانه سوز و پخش گرما در فضا به صورت یکنواخت از مهم ترین ویژگی های هیتر کابینتی است.
 3. چرا کاربردهای هیتر کابینتی برای گلخانه ها و مرغداری ها مناسب می باشد؟
  زیرا روش گرم کردن این سیستم گرمایشی به طوری است که به محصولات و یا حیوانات آسیبی نمی رساند.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.