تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

هیتر آزمایشگاهی چیست؟ کاربرد و انواع هیتر آزمایشگاهی

هیتر آزمایشگاهی چیست؟ کاربرد و انواع هیتر آزمایشگاهی
08ژانویه

کاربردهای هیتر آزمایشگاهی

در آزمایشگاه ها تجهیزات مختلفی وجود دارد. اما یکی از مهم ترین تجهیزات در آزمایشگاه، هیتر می باشد. کاربرد اصلی هیترهای آزمایشگاهی، دما و حرارت دادن به موادهای درون آزمایشگاه می باشد. علاوه بر آن این هیترها کاربردهای بسیار زیاد دیگری هم دارند. به همین دلیل هم هیترهای آزمایشگاهی اهمیت بسیار زیادی دارند. اما قبل از آنکه آن ها را خریداری کنید و یا استفاده از آن ها کنید، باید اطلاعات بیشتری درباره آن ها داشته باشید. ما در این مقاله اطلاعات بیشتری درباره هیترهای آزمایشگاهی به شما معرفی می کنیم. علاوه بر آن کاربردهای هیتر آزمایشگاهی را در این مقاله نام می بریم. پس با ما در این مقاله همراه باشید.

با هیتر آزمایشگاهی - هیتر آزمایشگاهی چیست؟ کاربرد و انواع هیتر آزمایشگاهی
کار با هیتر آزمایشگاهی

کار هیترهای آزمایشگاهی

همانطور که اشاره کردیم کار هیترهای آزمایشگاهی این است که به موادهای درون آزمایشگاه این است که مواد درون آن را حرارت دهد. اینگونه با دما دیدن مواد، می توان عملی که می خواهید بر روی مواد انجام دهید را عملی کنید. اینگونه کاربردهای هیتر آزمایشگاهی را می توانید دریافت کنید. اما دقت داشته باشید که برای آنکه بخواهید مواد را با هیتر آزمایشگاهی حرارت دهید، یک صافی قرار بگیرد.

نکات مهم برای کار با هیترهای آزمایشگاهی

برای آنکه بتوانید از هیترهای آزمایشگاهی استفاده کنید، باید برخی از نکات مهم را رعایت کنید. به عنوان مثال نباید هیتر در دسترس کودکان باشد. دمایی که برای کار کردن با هیتر انتخاب می کنید باید میان 100 تا 750 درجه سانتیگراد باشد. دقت داشته باشید که برای کار با این هیتر هم نیاز به یک برق با ولتاژ بین 120 تا 480 می باشد. اگر شما این موارد را رعایت کنید به خوبی می توانید از کاربردهای هیتر آزمایشگاهی استفاده کنید.

هیترهای آزمایشگاهی - هیتر آزمایشگاهی چیست؟ کاربرد و انواع هیتر آزمایشگاهی
کاربردهای هیتر آزمایشگاهی چیست؟

مزایا استفاده از هیتر آزمایشگاهی

اما اگر می خواهید از هیترهای آزمایشگاهی استفاده کنید، بدانید که آن ها مزایای بسیار زیادی هم دارند. در واقع با برخی از مدل های این هیترها، می توان مایعات را هم زد. این مدل از هیتری که می توان برای هم زدن مایعات استفاده کرد، استریر می باشد. زیرا این مدل هیتر در کنار آنکه عملکرد بسیار خوبی دارد، صدای بسیار کمی هم تولید می کند. علاوه بر آن صفحه های هیتر می توانند حرارت زیادی تولید کنند و برای دما دادن مواد بسیار مناسب می باشند. در کل می توان گفت کاربردهای هیتر آزمایشگاهی بسیار مناسب است.

انواع هیترهای آزمایشگاهی

هیترهای آزمایشگاهی، هر کدام انواع مختلفی دارند. هرکدام از این مدل ها کارایی به خصوص خود را دارد. مانند هیتر استریر که در بالاتر به عملکرد آن اشاره کردیم. اما استریر تنها مدل هیتر آزمایشگاهی نیست.  در واقع کاربردهای هیتر آزمایشگاهی به علت زیاد بودن مدل های آن ها هم خیلی می باشد. برخی از مدل های هیتر آزمایشگاهی عبارت اند از:

 • منتل
 • استریر
 • صنعتی
 • مدل های پوشش خاص

همانطور که اشاره کردیم، هر کدام از این مدل ها کاربردهای خاص خود را دارند.

آزمایشگاهی منتل - هیتر آزمایشگاهی چیست؟ کاربرد و انواع هیتر آزمایشگاهی
هیتر آزمایشگاهی منتل

نکاتی برای خرید هیتر مدل آزمایشگاهی

حال اگر شما قصد خرید یکی از مدل های هیتر آزمایشگاهی را دارید، باید قبل از خرید برخی نکات را رعایت کنید. زیرا رعایت نکردن آنها موجب می شود تا هیتر مورد نیاز خود را نخرید. به عنوان مثال باید در حجم و اندازه ای باشد که برای مکان شما مناسب باشد. علاوه بر آن باید دقت داشته باشید که کدام مدل از هیتر آزمایشگاهی را خریداری می کنید. زیرا همانطور که نام بردیم کاربردهای هیتر آزمایشگاهی بستگی به مدل آن ها دارد. پس باید دقت داشته باشید که کدام مدل را خریداری می کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله درباره هیترهای آزمایشگاهی صحبت کردیم. انواع مدل های آن را به شما معرفی کردیم تا بدانید که چه مدل های مختلفی دارد. علاوه بر آن از مزایای هیترهای آزمایشگاهی هم برای شما گفتیم. اکنون شما اطلاعات بیشتری درباره کاربردهای هیتر آزمایشگاهی دارید. شما می توانید اکنون هیتر آزمایشگاهی خود را آسان تر پیدا و خریداری کنید. زیرا ما نکاتی هم برای قبل از خرید هیتر به شما یادآوری کردیم.

سوالات متداول

 1. برای کار با هیترهای آزمایشگاهی، باید دمای دستگاه را میان چه مقداری بگذاریم؟
  دمای هیتر آزمایشگاهی برای کار کردن می بایست میان 100 تا 750 در جه سانتی گراد باشد.
 2. انواع هیترهای آزمایشگاهی کدامند؟
  هیترهای آزمایشگاهی منتل، استریر، صنعتی و پوشش های خاص چهار مدل از هیترهای آزمایشگاهی می باشد.
 3. کاربردهای هیتر آزمایشگاهی چیست؟
  هر کدام از مدل های هیتر آزمایشگاهی کاربرد خاص خود را دارند ولی مهم ترین هدف آن ها، حرارت دادن به مواد می باشد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.