تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

هیتر همرفتی چیست؟

هیتر همرفتی چیست؟
15ژانویه

انواع مختلف هیترها

هیتر ها مدل های مختلفی دارند. این مدل ها می توانند از روی شکل ظاهری، سوخت آنها، و یا مدل تابش گرما دسته بندی شوند. یکی از مدل های مختلفی که می تواند به آن صورت دمای هوا از طریق این وسیله بالا رود، مدل همرفتی می باشد. هیتر همرفتی یکی از انواع مختلف هیترها می باشد که به خوبی می تواند دمای هوای فضایی که آن نصب شده است را کنترل کند و بالا ببرد. حال ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره این مدل از هیترها به شما دهیم تا اگر قصد خرید یکی از آن ها را دارید، آشنایی بیشتری داشته باشید تا خرید مناسبی انجام دهید.

مختلف هیتر - هیتر همرفتی چیست؟
انواع مختلف هیتر

مدل گرمایشی هیتر همرفتی

بیشتر مدل های مختلف هیتر، از طریق تاباندن گرما از وسیله به فضایی که هیتر در آن وجود دارد، گرمای آن مکان را تامین می کنند. اما مدل کار انواع مختلف هیتر همرفتی متفاوت است. در واقع مدل کار این هیتر به گونه ای است که هوای داخل اتاق کاملا در جریان است. این هیتر ابتدا هوای داخل اتاق را جذب می کند. سپس هوا را در داخل خود گرم می کنند. سپس این هوایی که گرم شده را در فضای اتاق بر می گرداند. به نوعی این مدل هیترها مانند تنفس انسان ها که دم و بازدم دارند، مکیدن و دمیدن را انجام می دهند.

هیترهای مدل همرفتی برای کدام مکان ها مناسب است؟

همانطور که تا الان متوجه شدید انواع مختلف هیتر همرفتی به روش مکیدن و دمیدن هوا را گرم می کنند. به همین دلیل این هیتر برای مکان های بزرگ انتخاب مناسبی است. این مدل از هیتر نسبت به برخی دیگر از مدل ها در گرم کردن هوای اتاق مقداری کندتر است. اما این مدل هیتر برای زمان بیشتری دمای اتاق را گرم نگه میدارد. به همین دلیل اگر می خواهید اتاقتان دمای نسبتا ثابتی داشته باشد، مدل همرفتی برای شما بیشتر مناسب است.

مدل همرفتی برای کدام مکان ها مناسب است؟ - هیتر همرفتی چیست؟
مکان مناسب هیترهای مدل همرفتی

انواع هیترهای مدل همرفت

ما در این مقاله اشاره کردیم که هیترها انواع مختلفی از نظر تابش گرما دارند. یکی از آن مدل ها همرفتی می باشد. اما خود هیتر همرفتی هم مدل های مختلفی دارد. این مدل های مختلف این نوع هیتر عبارت از:

 • دیواری
 • پنکه ای
 • قدیمی

این سه مدلی که نام بردیم هر کدام مزایا مختلفی دارد. از همین رو دقت داشته باشید که این مدل ها برای مکانی که شما می خواهید آن را نصب کنید مناسب است یا خیر. اما تمام این مدل ها می توانند به خوبی هوای سرد یک اتاق را دریافت و آن را تبدیل به هوای گرم کنند.

انرژی مصرفی این مدل هیتر

برای بسیاری از افراد انرژی که یک هیتر مصرف می کند بسیار مهم است. زیرا اگر مصرف آن زیاد باشد هزینه های زیادی بر روی دست شما می گذارد. اما باید بدانید یک هیتر همرفتی را اگر بخواهید در مدت زمان زیادی روشن بگذارید برق مصرفی آن کمتر از مدل های دیگر می باشد.

علاوه بر آن برخی مدل های همرفتی قابلیت ترموستات را دارند. ترموستات می تواند دمای هوا را تشخیص دهد. اینگونه شما می توانید هیتر را طوری تنظیم کنید که هنگامی که دمای اتاق به درجه مورد نظر برسد، هیتر به صورت خودکار خاموش می شود. اینگونه هیتر همرفتی می تواند از نظر مصرف انرژی بسیار صرفه جویی کند. اما برای زمان هایی که می خواهید هیتر را در مدت کمی روشن بگذارید، مدل های دیگر مانند تابشی انرژی کمتری را مصرف می کنند. پس شما باید اول نیاز خود را بدانید که به چه صورت قرار است هیتر را روشن نگه دارید، سپس برای خرید آن اقدام کنید.

مصرفی این مدل هیتر - هیتر همرفتی چیست؟
انرژی مصرفی هیتر همرفتی

جمع بندی

ما در این مقاله درباره انواع مختلف هیتر همرفتی سخن گفتیم. شما با خواندن این مطلب اطلاعات بیشتری درباره این مدل از هیتر به دست خواهید آورد. زیرا ما اطلاعاتی همچون انواع مدل ها، مصرف انرژی، نحوه گرم کردن و … از مدل های همرفتی را برای شما بازگو کردیم. این گونه هم اگر می خواهید یک مدل همرفتی را خریداری کنید، آشنایی بیشتری با آن پس از خواندن این مطلب دارید و انتخاب راحت و دقیق تری خواهید داشت.

سوالات متداول

 1. هیتر همرفتی با چه روشی و چگونه هوای اتاقی که در آن هیتر نصب شده است را گرم می کند؟
  این هیتر ابتدا هوای داخل اتاق را جذب می کند. سپس هوا را در داخل خود گرم می کنند. سپس این هوایی که گرم شده را در فضای اتاق بر می گرداند.
 2. هیترهای مدل همرفتی برای کدام مکان ها مناسب است؟
  این هیتر برای مکان های بزرگی که می خواهید دمای ثابتی داشته باشند، انتخاب مناسبی است.
 3. انواع هیترهای مدل همرفت کدام موارد می باشند؟
  مدل های دیواری، پنکه ای و قدیمی از سه مدل همرفتی می باشد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.