تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

هیتر سرامیکی صنعتی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
HHWC7827 e1649068703407 - هیتر سرامیکی صنعتی

این هیتر های سرامیکی در توان های نامی متفاوت مناسب برای گرمایش فضاهای صنعتی، سوله‌ها، کارگاه‌ها، تعمیرگاه‌ها، ویلاها، بالکن‌ها و تمامی فضاهای باز و نیمه باز می باشند. این هیترها دارای قابلیت نصب افقی، دیواری و مایل می باشد.

این برای سالن های صنعتی با متراژ عرض های بالا ترکیب سیستم های گرمایش تابشی لوله ای و گرمایش تابشی سرامیکی بهترین گزینه می باشد. که به دلیل گرمایش بالا سطح هیتر سرامیکی پرتاب گرما تا فاصله 20 متری را داریم و در سالنهای صنعتی بزرگ بهترین پوشش دهی را می دهد.

هیترهای سرامیکی کوره ای گرماسان

کوره های تابشی سرامیکی گرماسان از نوع اتمسفریک می باشد. هیترهای اتمسفریک برخلاف هیترهای پرمیکس نیازی به فن ندارند. در این هیترها ترکیب گاز و هوا در فشار اتمسفریک می باشد و احتراق صورت گرفته روی سطح سرامیک دارای راندمان بالا و توان تشعشعی بسیار مناسب صورت میگیرد. دمای بالای سطح سرامیک (در حدود 700 تا 800 درجه سانتیگراد) موجب شده است تا این نوع هیتر برای بسیاری فرآیندهای سریع ، ایده آل باشد.

برخی از کاربردهای کوره تابشی سرامیکی گرماسان:

کوره رنگ استاتیک، کوره رنگ دینامیک، خشک کن سن، صنایع مواد غذایی، خشک کردن ورق استیل، پیش گرم لوله قبل از جوش، یخ زدایی، بهبود فرایند بویین پیچی و صدها کاربرد دیگر بسته به فرآیند شما.

هیتر سرامیکی صنعتی

برای افزایش صرفه اقتصادی و تولید محصول و ارائه خدمات، واحدهای صنعتی از جمله کارگاه‌‌ها و کارخانه‌ها، نیاز به سیستمی نوین و پربازده برای گرمایش دارند. این سیستم باید کم هزینه باشد و بتواند با کمترین مصرف انرژی، گرمای مورد نیاز سالن را تامین نماید. تاکنون دستگاه‌های مختلفی در این حوزه تولید و عرضه شده اند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، هیتر سرامیکی صنعتی است که شاید نام آن را شنیده باشید. هیتر سرامیکی صنعتی با استفاده از تکنولوژی مدرن نیمه هادی‌ها، توانسته است تا نکات مثبت و مزایای بسیاری داشته باشد و توسط مراکز صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. در این مطلب از وب سایت گرماسان، به بررسی تمام موارد درباره هیتر سرامیکی صنعتی و نیز کوره سرامیکی خواهیم پرداخت.

معرفی هیتر سرامیکی صنعتی

این دستگاه که در سالیان اخیر تولید و روانه بازار مصرف شده است، یک سیستم گرمایشی با بازده بالاست. اساس کار آن، انتقال مستقیم گرما به محیط است. در واقع به جای آن که در ابتدا، دستگاه بخواهد هوا را گرم کرده و باعث جابجایی هوای گرم و سرد در محیط شود، خود گرما را به فضا ساطع می‌کند. در اثر این اتفاق، تمام قسمت‌هایی که در مسیر این گرما قرار دارند با افزایش دما مواجه خواهند شد. همچنین برخی معایب قرارگیری سیستم روی زمین نیز از بین می‌رود.

فایده استفاده از این روش در هیترها، افزایش سرعت کاری و جلوگیری از به هدر رفتن انرژی می‌باشد. در واقع با این کار، به جای قرار دادن ماده خاصی مانند هوا یا آب به عنوان واسطه انتقال، گرما مستقیم پرتاب می‌شود. از این رو، برد انتقال گرما در لحظه و سرعت این عمل به مراتب افزایش پیدا می‌کند. همچنین با جلوگیری از گرم شدن هوای قسمت‌های بالایی که مورد استفاده نیست، از هدررفت سوخت و انرژی گرمایی نیز جلوگیری به عمل می آید.

قسمت‌های هیتر سرامیکی صنعتی

همانند هر دستگاه دیگری، این سیستم نیز از قسمت‌ها و قطعات خاص خود تشکیل شده است. در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

سرامیک، مهم‌ترین جزء این نوع هیتر است. در واقع هویت این دستگاه به سرامیک به کار رفته در آن وابسته است. اما این ماده چه کاربردی درون این سیستم گرمایشی دارد؟ اصلی‌ترین نقشی که سرامیک در این نوع از هیترهای صنعتی ایفا می‌کند، به بالا بودن ظرفیت حرارتی آن باز می‌گردد. این ماده، تحمل و ظرفیت گرمایی بسیار بالایی دارد و می‌تواند دماهای بالا را تحمل کند. به همین جهت، در هیتر قرار می‌گیرد و گرما می‌گیرد. در اثر گرمای گرفته شده، سرامیک در ابعاد مولکولی گداخته شده و شروع به تابش گرمایی می‌کند. از آن جا که مقدار گرمای دریافت شده توسط آن بالاست، مقادیر بسیاری را نیز می‌تاباند.

اما در مدل‌های مختلف گرماتاب سرامیکی، نحوه دریافت گرما توسط سرامیک اندکی متفاوت است. در نوع گازی، گرمایی که در منبع حرارت دستگاه تولید شده است به سرامیک برخورد و آن را گداخته می‌کند. در حالی که در گرماتاب برقی، این خود سرامیک است که بنا به خواص نیمه رسانایی، می‌تواند به عنوان المنت عمل کرده و علاوه بر ذخیره کردن و تابش گرما، آن را تولید نیز نماید.

علاوه بر سرامیک، هیتر سرامیکی صنعتی اجزای مختلف دیگری نیز دارد. شلنگ گاز، مدار برق، قسمت مخصوص آویزان کردن دستگاه از سقف و نصب آن روی دیوار و دیگر قسمت‌ها، توسط یک محفظه در بر گرفته شده است.

تفاوت هیتر تابشی لوله‌ای با هیتر سرامیکی صنعتی

اگر محصولات و فعالیت‌های شرکت گرماسان را دنبال می‌کنید، شاید با هیتر تابشی لوله‌ای نیز آشنایی داشته باشید. این نوع گرماتاب، بیشتر در گلخانه‌ها، مرغداری و دامداری‌ها، رستوران‌ها، اماکن مذهبی و انبارها و برخی سالن‌ها و واحدهای صنعتی استفاده می‌شود.

هیتر تابشی لوله‌ای، بسته به نوع (گازی یا برقی)، دارای منبعی برای تولید حرارت است. این حرارت توسط یک لوله که در سرتاسر سطح دستگاه کشیده شده است منتقل و پخش می‌شود. سپس، حرارت از لوله به قسمت بالایی دستگاه برخورد می‌کند. جایی که منعکس کننده یا همان رفلکتور قرار دارد. در ادامه، این حرارت توسط رفلکتور به بیرون تابانده می‌شود.

پس تفاوت هیتر سرامیکی صنعتی با هیتر تابشی لوله‌ای صنعتی در نوع پخش و تابش گرماست. در هیتر تابشی لوله‌ای این عمل توسط لوله و در هیتر سرامیکی توسط سرامیک صورت می‌پذیرد. تفاوت در ساختار و طرز کار این دو نوع گرماتاب، باعث می‌شود تا هر یک خصوصیات خاص خود را داشته باشد و مناسب فضای خاصی باشد.

مشخصات و ظرفیت هیتر سرامیکی صنعتی گرماسان

گرماسان مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا اقدام به تولید بهترین نمونه هیتر سرامیکی صنعتی در سطح کشور نموده است. محصول تولید شده توسط ما، با بهترین امکانات و قابلیت‌ها و با استفاده از باکیفیت‌ترین مواد اولیه به تولید رسیده است. نام این محصول، هیتر صنعتی سرامیکی GRC Double است.

ابعاد و وزن هیتر

این دستگاه همانند دیگر نمونه‌های هیتر سرامیکی، وزن و ابعاد کمتری نسبت به هیتر لوله‌ای دارد. به گونه‌ای  که وزن آن 34 کیلوگرم می‌باشد. همچنین طول دستگاه 1.4 متر و عرض آن 68 سانتی متر است. این در حالی است که هیترهای تابشی لوله‌ای گرماسان بیشتر از 4 متر طول و بیش از 80 کیلوگرم وزن دارند.

ظرفیت تولید حرارت و بازده کاری

با حداکثر راندمان 92 درصد در حین فعالیت، این دستگاه یکی از برترین نمونه‌های موجود در بازار لوازم گرمایشی به حساب می‌آید. همچنین ظرفیت حرارتی این هیتر، 30 کیلووات است. این مقدار تقریبا معادل است با 26 هزار کیلوکالری گرما در هر ساعت.

ظرفیت ورودی دستگاه

در صورتی که از گاز طبیعی با فشار 17.8 Mbar استفاده شود، حداکثر مصرف گاز طبیعی هیتر، 4 مترمکعب در هر ساعت می‌باشد. البته در صورتی که از گاز مایع کپسولی استفاده کنید، دستگاه در حالت حداکثر، 2.4 کیلوگرم را در یک ساعت به مصرف خواهد رساند. همچنین سایز رایزر ورودی گاز آن، 1.2 اینچ است.

مشخصات برقی

مانند هر دستگاه صنعتی استاندارد، این هیتر نیز از برق 220 ولت بهره می‌برد. توان برق مصرفی آن 20 وات است. علاوه بر این، یک کلید مینیاتوری محافظ 2 آمپر نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

نحوه استفاده از هیتر سرامیکی

حال که مشخصات و ویژگی‌های این دستگاه را بررسی کرده‌ایم، باید بدانیم چگونه می‌توان از آن استفاده کرد. همچنین اطلاع از تعداد هیتر مورد نیاز برای یک سالن صنعتی و نیز نحوه نصب آن ضروری است.

همان‌گونه که ملاحظه کردید، به دلیل خواص منحصر به فرد سرامیک، این نوع هیترها ظرفیت کاری بسیار بالایی را در ابعاد و وزن پایین ارائه می‌دهند. این در حالی است که گرماتاب لوله‌ای با ابعاد بزرگتر، همین توان را دارد. با توجه به اینکه هر کدام از این دستگاه‌ها، ویژگی‌های به خصوص خود را دارند، می‌توان از این دو به صورت ترکیبی در اماکن صنعتی و کارگاه‌ها استفاده کرد. البته این که ترکیب و تعداد چگونه باید باشد، کاملا به نیاز، بودجه و خصوصیات مکان و نظر کارشناس گرمایش دارد.

نصب هیتر سرامیکی صنعتی ساده است و به شکل‌های مختلفی صورت می‌گیرد. در اکثر مواقع، این دستگاه در سقف نصب و از آن آویزان می‌گردد. در بعضی شرایط هم امکان نصب آن روی دیوار به صورت مورب و زاویه دار وجود دارد.

هیتر سرامیکی صنعتی کوره‌ای

نوع خاصی از این سیستم، با قابلیت‌ها و کاربردی متفاوت، هیتر تابشی سرامیکی کوره‌ای و یا کوره تابشی سرامیکی نام دارد. این دستگاه به شکل کوره و از نوع اتمسفریک ساخته می‌شود. این کوره‌ها که بدون نیاز به داشتن فن فعالیت می‌کنند، قدرت بالایی را به علت استفاده از خواص ویژه سرامیک دارا هستند. در منبع حرارت این کوره‌های سرامیکی، سوخت می‌سوزد و احتراق پیدا می‌کند. در اثر وجود سرامیک، دما به بیش از 700 تا 800 درجه سانتی گراد می‌رسد. بنابراین کوره سرامیکی برای فرآیندهای سریع مناسب است.

از این کوره می‌توان به عنوان کوره رنگ استاتیک، کوره خشک کن شن، کوره رنگ دینامیک، کوره صنایع غذایی، فرآیند بوبین پیچی و ساخت کویل و مواردی از این دست استفاده کرد. این که برای به انجام رساندن چه فرآیندی قرار است از آن استفاده کنید، کاملا بستگی به نیاز شما دارد، زیرا کوره سرامیکی توان و بازده بسیار بالایی دارد.

آیا این هیتر امن است؟ مصرف انرژی آن چگونه است؟

مطمئنا پیش شرط هر نوع فعالیت صنعتی، تامین امنیت کاری است. این موضوع، یکی از مهم‌ترین مواردی است که در ساخت هیتر سرامیکی و نیز کوره سرامیکی مد نظر گرفته شده است. تمام محصولاتی که شرکت گرماسان تولید و عرضه می‌نماید، بعد از طراحی دقیق فنی، از تست‌های ایمنی نیز گذرانده شده است.

علاوه بر ساختار و طراحی منحصر به فرد و باکیفیت، وجود سرامیک یکی از دلایل امنیت بالای هیتر سرامیکی صنعتی می‌باشد. ذکر کردیم که سرامیک یک نیمه رساناست، به این معنا که فقط با رسیدن به سطح خاصی از دما می‌تواند جریان برق را از خود عبور دهد. همین خاصیت سرامیک، باعث می‌شود که در دماهای پایین‌تر برق از آن رد نشود. بنابراین سطح ایمنی دستگاه افزایش پیدا می‌کند.

از نظر مصرف انرژی هم هیتر سرامیکی صنعتی یک دستگاه گرمایش عالی است. طراحی گروه گرماسان به نحوی بوده است که با کنترل ورود انرژی و تبدیل آن به گرما، از هدررفت آن جلوگیری شود. همچنین متریال و مواد اولیه مورد استفاده در دستگاه، بهترین نوع موجود است. در نتیجه، هیتر سرامیکی صنعتی ساخت شرکت گرماسان، مصرف انرژی بسیار کمتری نسبت به نمونه‌های مشابه موجود در بازار دارد و باعث کاهش هزینه‌های واحدهای صنعتی و شرکت‌ها نیز خواهد شد.

مزیت‌ها و مشخصات هیتر سرامیکی صنعتی گرماسان

صنعتی - هیتر سرامیکی صنعتی
قابلیت جابه‌جایی و انتقال تجهیزات تابشی 100%
هزینه اولیه بسیار پایین نسبت به موتورخانه و سایر تجهیزات 100%
تامین گرمایش سالن حتی در صورت باز و بسته شدن درب‌ها 100%
کاهش مصرف برق 90%
کاهش مصرف گاز 75%

نمونه پروژه‌های اجرا شده در سطح کشور

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
اشتراک‌گذاری و ثبت نظر
5/5