تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

هیتر تابشی لوله‌ای رستوران و فضای باز

ای رستورانی scaled - هیتر تابشی لوله‌ای رستوران و فضای باز

با توجه به توسعه صنعت رستوران و کافی‌شاپ و همچنین گسترش فرهنگ استفاده از فضای باز در فصول سرد سال در فضاهایی نظیر رستوران، باغ تالار، ویلا، آلاچیق، روف گاردن و… یکی از دغدغه‌های صاحبان این فضاها تامین گرمایش فضای باز است.

شرکت گرماسان با تولید و ارائه متنوع‌ترین محصولات گرمایش تابشی لوله‌ای و با ایجاد گرمایش مطلوب امکان گرم نمودن فضاهای باز رستوران‌ها، تراس‌ها، آلاچیق‌ها، روف گاردن‌ها، ویلاها و… فراهم نموده است. همچنین امکان نصب این سیستم‌ها در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های مرتفع نظیر نمایشگاه‌های اتومبیل، مبل و… وجود دارد.

با توجه به شرایط نصب، این دستگاه‌ها هیچگونه فضای مفیدی را اشغال نمی‌کنند و یک شرایط مناسب را جهت ایجاد فضای گرم و دلچسب فراهم می‌کنند. جهت زیبایی سیستم‌های نصب شده در رستوران‌ها در صورت درخواست مشتری توری محافظ (گارد) نیز به دستگاه اضافه می‌گردد، که تصویر آن را در ادامه مشاهده می‌‌فرمایید.

heater garmasun 1 300x178 - هیتر تابشی لوله‌ای رستوران و فضای باز

هیتر تابشی لوله‌ای رستوران و فضای باز

همواره، یکی از مشکلات مهم صاحبان کسب و کارها، فروشگاه‌ها و رستوران‌ها و فضاهای باز، گرمایش آن می‌باشد. گرمایش فضای باز، برخلاف فضاهای سرپوشیده به سختی انجام می‌گیرد، زیرا در جریان بودن هوا در محیط، باعث هدررفت حرارت تولید شده است. هیتر تابشی لوله‌ای رستوران و فضای باز از مدرن‌ترین راه‌حل‌های این موضوع است. از این دستگاه می‌توان در رستوران‌ها، روف گاردن‌ها، کافی شاپ‌های روباز و فروشگاه‌های این چنینی استفاده کرد. هیتر تابشی لوله‌ای فضای باز علاوه بر ارائه راندمان کاری بسیار بالا و سرعت در گرمایش، در مصرف برق و گاز و به طور کلی سوخت شما نیز صرفه جویی می‌کند. در این مطلب، به بررسی و معرفی هیتر تابشی لوله‌ای فضای باز که بهترین نمونه آن توسط شرکت گرماسان به تولید می‌رسد، خواهیم پرداخت.

هیتر تابشی لوله‌ای رستوران و فضای باز چیست؟

به طور خلاصه، هیتر تابشی لوله‌ای یا همان گرماتاب تابشی لوله‌ای یکی از روش‌های نوینی است که امروزه در عرصه گرمایش و گرماسازی استفاده می‌شود. کاربردهای این وسیله و اماکن استفاده آن بسیار است. از رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها، تا کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، دیگر سوله‌های صنعتی، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، دامداری و گاوداری‌ها، اماکن فرهنگی و ورزشی و نیز مساجد، استفاده کننده این دستگاه هستند.

همان‌‌‌‌گونه که از نام این سیستم بر می‌آید، نحوه کار آن به صورت تولید گرما و تابش آن به محیط مد نظر است. در واقع به جای اینکه با تولید باد گرم و یا هوای گرم از طرف کف، عمل گرمایش انجام شود، دستگاه حرارت تولیدی خود را از بالا (سقف) به پایین می‌تاباند و منعکس می‌کند. این موضوع که تکنولوژی جدیدی است و با نمونه‌های مشابه بسیار متفاوت است، علاوه بر افزایش بازده کاری و سرعت گرمایش، در مصرف سوخت نیز به شکل قابل توجهی صرفه جویی می‌کند.

لوله‌ای بودن هیتر به چه معناست؟

سوالی که ممکن است در این جا مطرح شود، در زمینه علت نام گذاری این هیتر با پسوند «لوله‌ای» می‌باشد. علت آن این است که سیستم انتقال حرارت در هیتر تابشی لوله‌ای، توسط یک (یا در برخی مدل‌ها، چند) لوله انتقال دهنده شکل می‌گیرد. وظیفه لوله قرار گرفته درون دستگاه این است که گرمای تولیدی در منبع حرارت را در طی آن انتقال دهد.

حرارتی که به وسیله لوله در طی دستگاه منتقل می‌شود، از لوله خارج شده و به سقف هیتر برخورد می‌کند. صفحه‌ای به نام رفلکتور در این قسمت تعبیه و طراحی شده است. وظیفه آن، انعکاس گرماست. گرمایی که از لوله خارج شده و به رفلکتور برخورد می‌کند، در نهایت به خارج دستگاه، یعنی فضای اطراف منعکس می‌شود و دما را افزایش می‌دهد.

پس دیدیم که عملکرد هیتر تابشی لوله‌ای، بر پایه تکنولوژی تابش گرمایی که یک پدیده طبیعی و اثبات شده فیزیکی است استوار می‌باشد. این در حالی است که اکثر دستگاه‌های دیگر، فعالیت خود را با تولید باد یا هوای گرم شده و بر اساس همرفت انجام می‌دهند.

چرا تابش در هیتر تابشی لوله‌ای فضای باز بهتر از همرفت است؟

گفتیم که برخلاف سیستم‌های دیگر گرمایشی که طبق همرفت کار می‌کنند، فعالیت هیتر تابشی بر پایه تابش گرمای است. مزیت اول استفاده از این تکنولوژی در این دستگاه، افزایش چشمگیر سرعت فعالیت است. در واقع دستگاه‌هایی که با همرفت گرمایی کار می‌کنند، در ابتدا نیاز دارند تا یک ماده سیال (که همان هوای محیط است) را گرم کنند. سپس این هوای گرم شده به محیط می‌رود و باعث افزایش دما می‌شود. یعنی نه تنها گرما به طور مستقیم از دستگاه خارج نمی‌شود، بلکه دو مرحله برای فعالیت سیستم نیاز است. اول گرمایش هوا و سپس گرمایش محیط به وسیله هوای گرم شده. اما مزیت مهم روش تابش گرمایی و هیتر فضای باز، خروج مستقیم و سریع حرارت از آن است.

موضوع مهم بعدی که باید به آن توجه کرد، بالا بودن هدررفت انرژی و حرارت در روش همرفت است. در دستگاه‌های بر پایه همرفت، هوای گرم شده باید در محیط بچرخد و به تدریج همه جا را گرم کند. این به آن معناست که حتی هوای قسمت بالا، دیوارها، کف زمین، دستگاه‌ها و امثال آن نیز گرما جذب می‌کنند. این مساوی است با به هدر رفتن انرژی گرمایی! اما در روش تابش، حرارتی که مستقیم از هیتر خارج می‌شود، فقط قسمت مد نظر شما را، آن هم از بالا به پایین گرم می‌کند. به همین دلیل، به شکل شایان توجهی در مصرف برق و گاز صرفه جویی می‌شود.

قدرت و ظرفیت هیتر تابشی لوله‌ای فضای باز

مطمئنا قبل از خرید دستگاه، باید با بررسی مشخصات، قدرت و ظرفیت کاری مدل‌های مختلف، اقدام به انتخاب مورد مناسب برای محیط خود کنید. در ادامه، مشخصات هیترهای تولید شده توسط گرماسان را بررسی خواهیم کرد.

ظرفیت حرارتی هیتر تابشی لوله‌ای رستوران

مهم‌ترین موضوع در انتخاب هیتر، قیمت و ظرفیت حرارت تولیدی آن است. گرماسان مدل‌های مختلفی تولید و عرضه می‌کند که ظرفیت‌های مختلف دارند. تمامی این دستگاه‌ها در نوع خود، بهترین در سطح بازار می‌باشند.

مدل MR-22U دارای ظرفیتی معادل ۲۰ هزار کیلوکالری بر ساعت است. این مدل، کوچکترین دستگاه تولیدی ماست. همچنین مدل‌های MR-35U، MR-40U، Mr-50U و نیز MR-55U به ترتیب ظرفیت حرارتی ۳۰ هزار، ۳۵ هزار، ۴۵ هزار و ۵۰ هزار کیلوکالری بر ساعت دارند. این به این معناست که هیترهای تابشی لوله‌ای تولیدی گرماسان، در هر ساعت حرارتی بین ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار کیلوکالری (۲۲ تا ۵۵ کیلووات) انرژی گرمایی تولید و به محیط منتشر می‌کنند.

ابعاد و وزن هیترهای فضای باز

گفتیم که هیترهای گرماسان در ابعاد، اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلف تولید شده‌اند. عرض تمام دستگاه‌ها، ۶۷ سانتی متر است. اما طول آن‌ها از ۴ متر (برای مدل MR-22U) تا ۹.۱۵ متر (برای مدل MR-55U) متغییر است. همچنین محدوده وزنی این هیترها از ۸۵ کیلوگرم تا ۱۶۵ کیلوگرم می‌باشد.

برق و گاز مصرفی

موضوع مهم دیگر، بررسی مقدار برق و گاز ورود هیتر تابشی لوله‌ای فضای باز می‌باشد. درباره جریان برق، باید عنوان کرد که تمامی دستگاه‌های تولید شده توسط برند گرماسان، ورودی برق ۲۲۰ ولت با توان ۱۲۵ وات دارند. به علاوه فیوز ۲ آمپری نیز برای قطع جریان اضافی روی آن‌ها نصب شده است.

در صورتی که از گاز طبیعی استاندارد، با فشار ۱۷.۸ Mbar (فشار خانگی) استفاده شود، حداکثر مصرف گاز هیترها از ۲.۱ مترمکعب در هر ساعت (MR-22U) تا ۵.۴ مترمعکب بر ساعت (MR-55U) متفاوت است.

انتخاب هیتر تابشی لوله‌ای فضای باز

بالاتر، مشخصات، ظرفیت و ابعاد مدل‌های مختلف گرماتاب تابشی لوله‌ای فضای باز را بررسی کردیم. اما با این توصیفات، کدام مورد برای شما بهترین گزینه است؟ بهتر است کدام یک از آن‌ها را انتخاب کنید تا کمترین هزینه و مصرف انرژی را، در کنار بیشترین بازده داشته باشید؟

انتخاب نوع هیتر، به نیازهای شما باز می‌گردد. این موضوع اهمیت دارد که استفاده شما به چه صورت است. آیا قصد نصب هیتر را در رستوران، کافی شاپ، مرکز خرید یا باغ دارید؟

برای مکان‌های کوچک، می‌توان از مدل MR-22U استفاده کرد. این مدل هیتر تابشی، با دارا بودن ۴ متر طول و ۸۵ کیلوگرم وزن، می‌تواند یک فضای باز کوچک، مانند آلاچیق را به خوبی گرم کند. این هیتر در ارتفاع حدود ۱.۲۵ متری نصب می‌گردد. اما به طور معمول، برای رستوران و کافی شاپ‌های متوسط، می‌توان از MR-40U بهره گرفت. ظرفیت 34 هزار کیلوکالری در ساعت این دستگاه در کنار طول ۶.۴۴ متری و وزن ۱۱۵ کیلوگرمی آن، می‌تواند زمینی با مساحت متوسط را به بهترین شکل گرم کند.

البته مشخص است که برای تمامی مکان‌ها نمی‌توان یک راهکار برگزید. در واقع باید با بررسی فضا و دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان این حیطه، نسبت به خرید هیتر تابشی لوله‌ای فضای باز اقدام کرد. به طور مثال، ممکن است بهترین گزینه برای یک فضای وسیع، استفاده از چندین هیتر سایز متوسط یا کوچک باشد.

هزینه و قیمت دستگاه سیستم گرماتاب

با شرایط اقتصادی نوسانی امروز کشور، یکی از دغدغه‌های اصلی خریداران محترم، قیمت دستگاه می‌باشد. باید توجه کرد که هزینه انجام کار، به چند قسمت تقسیم می‌شود.

هزینه خرید هیتر گرماتاب

در ابتدا، باید هزینه‌ای برای خرید خود دستگاه پرداخت کرد. اما این هزینه‌ها به چه صورت است؟ با توجه به مشکلات اقتصادی و نوسانات قیمت‌ها در بازار، گرماسان که یکی از بهترین تولید و عرضه کننده هیتر تابشی لوله‌ای رستوران و فضای باز است، سعی در ثابت نگه داشتن قیمت‌ها و پایین آوردن حداکثری آن‌ها جهت رفاه حال شما دارد. بنابراین قیمت دستگاه‌ها معقول و در رنج خاصی می‌باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت هیتر تابشی مد نظر خود، با گرماسان تماس بگیرید.

قیمت نصب و راه اندازی

برخلاف سیستم‌های قدیمی و منسوخ گرمایش فضای باز، هزینه چندانی برای نصب و راه اندازی هیتر تابشی وجود ندارد. در واقع تمامی هزینه‌ها، در نصب کردن دستگاه در مکان مناسب و اتصال آن به سقف و یا دیوار خلاصه می‌شود. اما شرکت گرماسان نصب محصولات لوله‌ای خود را به صورت رایگان به مشتریان عرضه می‌دارد.

هزینه انرژی و استهلاک هیتر تابشی لوله‌ای رستوران و فضای باز

گفتیم که با استفاده از این دستگاه، به مقدار قابل توجهی صرفه جویی در هزینه‌های انرژی رستوران، کافی شاپ، روف گاردن و یا آلاچیق و دیگر محیط‌های تجاری و صنعتی و کشاورزی پدید خواهد آمد. این موضوع به علت کارکرد بهینه و تکنولوژی استفاده شده در آن است. همچنین به دلیل کیفیت بالای محصولات گرماسان و مقاوم بودن قطعات در برابر فرسایش، در طی زمان نیز نیاز خاصی به تعمیر یا تعویض قطعات وجود ندارد.

در این مطلب، هیتر تابشی لوله‌ای فضای باز و ویژگی و قیمت آن را بررسی کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سوالات و ابهامات، می‌توانید با کارشناسان برند گرماسان تماس بگیرید.

مزیت‌ها و مشخصات هیتر لوله‌ای رستورانی و فضای باز گرماسان

کاهش هزینه اولیه راه اندازی 100%
راندمان و ایمنی بالای دستگاه 100%
گرمایش یکنواخت و سریع 100%
کاهش مصرف برق 90%
کاهش مصرف گاز 75%

نمایش سه بعدی دستگاه گرمایش تابشی لوله ای مدل U گرماسان

u 1 - هیتر تابشی لوله‌ای رستوران و فضای باز

نمونه پروژه‌های اجرا شده در سطح کشور

اشتراک‌گذاری و ثبت نظر
5/5