تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

مزایای خرید هیتر برقی قابل حمل

مزایای خرید هیتر برقی قابل حمل
01سپتامبر

ویژگی های هیتر برقی پرتابل

هیترهای پرتابل برای جا به جایی آسان در ابعاد کوچک تولید می شوند. اما با توجه به مدل و کاربرد اندازه آنها متغیر می باشد. هر مدل هیتر برقی قابل حمل با توجه به میزان بازدهی مفید، انرژی مورد نیاز و متراژ یا ماهیت محیط انتخاب می شود.

این هیترها دستگاه های گرمایشی مناسبی برای گرم کردن محدوده ای مشخص می باشند و در محیط سربسته نیز بازدهی بیشتری خواهند داشت. این پنل های حرارتی برقی، دیواری یا مستقل می باشند. در ضمن هیتر برقی قابل حمل به دو صورت رومیزی و پرتابل در دسترس می باشد، مدل های رومیزی یا فن های حرارتی اندازه کوچکتر و وزن سبک تری دارند که شدت گرمای کمتری نیز دارند.

های هیتر برقی پرتابل - مزایای خرید هیتر برقی قابل حمل
قابلیت های هیتر برقی پرتابل

مزایای Heater برقی قابل حمل

 • همانطور که از نام این دستگاه مشخص است جابه جایی آن به مکان های دیگر امکان پذیر و آسان می باشد.
 • فضای زیادی اشغال نمی کند.
 • نیاز به سوخت محدود ندارد برای مثال مانند هیترهای گازی منبع تغذیه آن به اتمام نمی رسد.
 • قابلیت تنظیم درجه دما و جهت خروج گرما
 • برای هر مکانی که به جریان برق دسترسی داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
 • انواع هیتر برقی قابل حمل مجهز به ترموستات نیز می باشند. ترموستات دائما دمای محیط را اندازه گیری می کند و در صورتی که درجه تنظیم شده توسط شما با دمای محیط برابر شود، یا هیتر بیش از اندازه داغ شود، ترموستات آن را خاموش می کند.

معایب هیتر برقی قابل حمل

هیترهای برقی تنها محدود به مکان هایی هستند که به برق دسترسی دارند. چرا که تنها منبع تغذیه آنها جریان الکتریسیته می باشد و آن را در سرمای فضای باز نمی توان به کار برد.

به علاوه انواع هیتر برقی قابل حمل به انرژی بالایی نیاز دارند و مصرف برق آنها بر اساس بازدهی بسیار بالا می باشد. اگر هیتر مورد نظر شما برای استفاده در دفتر کار یا محیط های آرام دیگر از نوع فن دار است، احتمال دارد صدای فن مزاحم شما باشد. اما هیتر های تابشی که مجهز به المنت هستند کاملا بی صدا می باشند.

کاربرد هیتر برقی رومیزی

هیتر برقی قابل حمل با رومیزی کمی متفاوت است و تنها گستره کاربردی مدل های رومیزی کمی محدودتر می باشد. هیتر های رومیزی برای محیط هایی مانند اتاق کار، مغازه، کانکس و … مناسب است. شدت و ظرفیت گرمایی آن برای فضای بزرگ کافی نمی باشد. یکی از مدل های این هیتر به صورت چرخشی می باشد که فضا را سریع و یکنواخت گرم می کند.

هیتر برقی رومیزی 1 - مزایای خرید هیتر برقی قابل حمل
هیتر برقی فن دار پرتابل

تفاوت هیتر برقی فن دار با هیتر برقی پرتابل

هیترهای فن دار مجهز به فن های دمنده می باشند به این معنا که فن قبل از المنت ها تعبیه شده است. گرمای ساطع شده از المنت های حرارتی که از جنس سرامیک، فلز یا شیشه هستند توسط فن پراکنده می شود. البته در مدل های فن دار جنس المنت آنچنان اهمیت ندارد.

اما هیتر برقی قابل حمل که فاقد فن است حرارت را به صورت تابشی انتقال می دهد، در این مورد باید جنس المنت را در نظر بگیرید چرا که متریال در سرعت انتقال گرما تاثیر دارد.

هیتر برقی سرامیکی

هیتر های برقی قابل حمل سبک ها و مدل های متنوعی دارند. یکی از معیارهای تقسیم بندی آنها جنس می باشد، برای مثال هیتر برقی سرامیکی یکی از متداول ترین و محبوب ترین انواع هیتر برقی قابل حمل به حساب می آید. در سیستم های گرمایشی سرامیک عملکرد ایده آلی دارد و بهترین متریال برای هیترهای برقی تابشی می باشد. مدل های دیگر آنها در دسته هیترهای فن دار جای می گیرند.

عوامل تعیین کننده قیمت هیتر برقی

 • نوع هیتر به این منظور که رو میزی است یا پرتابل پربازده، تابشی یا فن دار
 • برند و میزان محبوبیت آن (برندهای متفرقه، ارزان تر و بی کیفیت می باشند.)
 • اندازه و ابعاد
 • جنس المنت در صورت تابشی بودن دستگاه
 • نوع فن (دمنده یا مکنده) در صورت فن دار بودن هیتر
 • قدرت و توان فن هیتر فن دار، ولتاژ در هیتر تابشی
 • کیفیت بدنه با توجه به جنس
تعیین کننده قیمت هیتر برقی 1 - مزایای خرید هیتر برقی قابل حمل
هیتر برقی رومیزی
نتیجه گیری

از میان سیستم های گرمایشی، هیتر برقی قابل حمل و رومیزی ساده ترین و ارزان ترین دستگاه می باشد. این هیتر به دو دسته فن دار و تابشی تقسیم می شود. مدل فن دار شدت گرمای کمتری داشته و کمی پر سر و صدا می باشد. هیتر تابشی به واسطه المنت ها حرارت را به محیط منتقل می کند. این دستگاه ها به ترموستات نیز مجهز می باشند. اینگونه از مصرف برق اضافی نیز جلوگیری می شود.

سوالات متداول
 1. چه مدت زمان می برد محیط به صورت یکنواخت گرم شود؟
  با هیترهای برقی، محیط به تدریج گرم می شود و کمی زمان می برد تا دمای اتاق یکنواخت شود. برای سرعت بخشیدن به گرمایش آن تمام پنجره ها را ببندید.
 2. المنت چیست؟
  المنت قطعه ای الکتریکی است که انرژی الکتریسیته را به انرژی گرمایی تبدیل می کند. این قطعه انواع گوناگونی دارد.
 3. المنت هیترهای برقی تابشی از کدام نوع می باشند؟
  میله ای یو شکل المنتی پرکاربرد در این هیترها به حساب می آید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.