دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان های صنعتی

دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان های صنعتی
10ژانویه

هیتر برقی صنعتی سه فاز

یک مدل از سیستم های گرمایشی که استفاده و کاربرد بسیار زیادی در ساختمان های صنعتی دارند، هیتر برقی صنعتی سه فاز می باشد. ساختمان های صنعتی بزرگی مانند کارخانه، سوله، انبار، کارگاه و دیگر مواردی از این قبیل که ارتفاع و مساحت وسیعی دارند که نیاز به سیستم گرمایشی دارند، هیتر برقی صنعتی سه فاز برای آن ها بسیار مناسب است. از همین رو ما در این مقاله دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان های صنعتی توضیحاتی خواهیم داد. شما با خواندن این مطلب می توانید اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد هیتر برقی سه فاز داشته باشید تا در هنگام خرید آن گزینه مناسبی را خریداری کنید.

مصرف برق هیتر صنعتی سه فاز

یکی از دلایلی که هیتر صنعتی سه فاز در ساختمان های صنعتی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، مصرف برق کمتر آن می باشد. در هر صنعتی صرفه جویی و کاهش هزینه ها اهمیت بسیار زیادی دارند. یکی از دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان‌ های صنعتی هم مصرف برق کم آن می باشد. زیرا این وسیله مصرف برق کمی دارد و می تواند از هزینه های زیاد جهت برق جلوگیری کند.

این سیستم گرمایشی به دلیل آنکه سه فاز می باشد در مصرف برق و انرژی صرفه جویی می کند. در هیتر برقی صنعتی سه فاز به دلیل آنکه جریان برق از سه سیم منتقل می شود، جریان الکتریکی بسیار کاهش پیدا می کند. به همین دلیل می باشد که این مدل هیترهای برقی نسبت به مدل های تک فاز برق کمتری مصرف می کنند. از همین رو استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان‌ های صنعتی بسیار زیاد می باشد.

برقی صنعتی سه فاز - دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان های صنعتی
هیتر برقی صنعتی

فن دمنده هیتر برقی سه فاز

افراد هیترهای برقی را جهت گرم کردن فضای ساختمان های خود استفاده می کنند. پس انتظار دارند که هیترها دما را به خوبی در فضا پخش کند. اما هیتر هایی که مانند هیتر برقی سه فاز فن دمنده دارند، گرما را با سرعت و قدرت بیشتری در فضا پخش می کنند در واقع این سرعت و قدرت بیشتر به دلیل همان فن دمنده ای می باشد که در هیتر برقی سه فاز به کار رفته است. وجود این قطعه هم موجب استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان‌ های صنعتی شده است.

هیتر برقی قابل حمل

بسیاری از هیتر ها نصب شدنی می باشند. به این صورت که آن ها در یک مکان نصب می شوند و آن محدوده را حرارت میدهند. اما برخی افراد نیاز دارند که هیتر برقی صنعتی سه فاز را جابجا کنند. این افراد می توانند مدل قابل حمل هیتر را خریداری کنند. در مدل قابل حمل هیتر دارای پایه و چرخ می باشد که به کمک آن ها می توان هیتر را به هر مکان دلخواهی انتقال داد.

هیترهای صنعتی مجهز به ترموستات

یکی از ویژگی ها و دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان‌ های صنعتی این است که آنها به ترموستات مجهز هستند.در واقع هیترهایی که ترموستات دارند، به صورت خودکار دما را کنترل می کنند. این هیترهای برقی سه فاز به دلیل قدرت بالایی هم که دارند به سرعت هوای اطراف خود را گرم می کنند. اما تروستات اجازه نمی دهد خود هیتر دمای بالایی داشته باشد تا آسیب ببیند. به همین دلیل وجود ترموستات اهمیت بسیار زیادی دارد.

ویژگی های کلی هیتر برقی صنعتی سه فاز

هیتر برقی صنعتی سه فاز را شرکت ها و کارخانه های بسیاری تولید می کنند. هر کدام از این شرکت ها ممکن است ویژگی های منحصر به فردی در این دستگاه قرار دهد. اما ویژگی های کلی این دستگاه از دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان‌ های صنعتی می باشد. در واقع این ویژگی ها عبارت اند از:

 • اندازه
 • طرح
 • قطعات به کار رفته
 • قدرت گرمایشی بالا

البته ویژگی های بسیار زیاد دیگری هم در این وسیله وجود دارد که در دستگاه هایی که شرکت های مختلف تولید می کنند یکسان است.

دمنده هیتر برقی سه فاز - دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان های صنعتی
دمنده هیتر برقی صنعتی

جمع بندی

هیتر برقی سه فاز صنعتی یکی از پرکاربردترین سیستم های گرمایشی در ساختمان ها می باشد. به همین دلیل ما در این مقاله سعی کردیم دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان‌ های صنعتی را بازگو کنیم. اینگونه اگر شما قصد دارید برای ساختمان صنعتی خود یک هیتر برقی صنعتی سه فاز تهیه کنید، می دانید که با این مزایا و کاربردها برای شما مناسب است یا خیر.

سوالات متداول

 1. مصرف برق این مدل هیتر ها چقدر است؟
  در واقع یکی از دلایل استفاده از هیتر برقی صنعتی سه فاز در ساختمان‌ های صنعتی مصرف برق پایین آن می باشد و انرژی بسیار کمی می خواهد.
 2. فن دمنده هیتر برقی سه فاز چه تاثیری دارد؟
  هیترهایی که فاز فن دمنده دارند گرما را با سرعت و قدرت بیشتری در فضا پخش می کنند.
 3. هیتر برقی صنعتی قابل حمل چگونه است؟
  در مدل قابل حمل هیتر دارای پایه و چرخ می باشد که به کمک آن ها می توان هیتر را به هر مکان دلخواهی انتقال داد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.