تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

نکات مهم برای نگهداری از گرماتاب

نکات مهم برای نگهداری از گرماتاب
22می

نگهداری از گرماتاب 

امروزه از گرماتاب ها به عنوان یک سیستم گرمایشی بسیار خوب در مکان های مختلف استفاده می شود. گلخانه، انبار، کارگاه، کارخانه و … از جمله مکان هایی می باشد که در آن ها از گرماتاب ها بسیار استفاده می شود. این سیستم گرمایشی عملکرد بسیار خوبی دارد. اگر از گرماتاب به خوبی استفاده شود، عملکرد و عمر کاری آن هم اضافه می شود. پس بهتر است نحوه نگهداری از گرماتاب را بدانید. زیرا برای استفاده بهینه از این سیستم گرمایشی، باید از آن به خوبی نگهداری کنید. ما در این مقاله می خواهیم نکات مهم برای نگهداری ازاین سیستم گرمایشی را برای شما بازگو کنیم تا از آنها استفاده کنید.

مهم برای نگهداری از گرماتاب - نکات مهم برای نگهداری از گرماتاب
نکات نگهداری از گرماتاب

 نکات مهم برای استفاده از گرماتاب

شما برای اینکه از گرماتاب استفاده کنید، باید نکات بسیار مهمی را رعایت کنید.  نکات مهم برای استفاده و نگهداری از گرماتاب به شرح زیر است:

 • دوری از مواد قابل اشتعال
 • حفظ فاصله هیتر با اجسام
 • تمیز کردن سطح رفلکتور
 • دوری گرماتاب از دود
 • مطمئن بودن از عدم گرفتگی لوله ها
 • مطمئن بودن از عدم نشتی لوله ها
 • بررسی مجموعه یون و جرقه زن
 • بررسی سالم بودن ترموستات
 • کنترل وضعیت فن گرماتاب

اگر شما در هنگام استفاده از گرماتاب این موارد را رعایت کنید، مطمئن می شوید که این وسیله به خوبی تا مدت ها بدون عیب برای شما کار می کنند.

اهمیت نگهداری از سیستم گرمایشی

باید بدانید که نگهداری از گرماتاب اهمیت بسیار زیادی دارد. این موارد تنها بر روی عملکرد خود سیستم تاثیر نمی گذارد. بلکه اگر به خوبی از این سیستم گرمایشی نگهداری کنید، عمر طولانی تری خواهد داشت. اینگونه شما از این وسیله مدت زمان زیادی استفاده می کنید. اما اگر شما در نگهداری از این هیتر تابشی کوتاهی کنید و موارد بالا را رعایت کنید، به احتمال زیاد دستگاه خراب می شود. در این صورت شما باید هزینه زیادی جهت تعمیر و یا حتی تعویض گرماتاب پرداخت کنید.

نگهداری مناسب و نظافت هیتر - نکات مهم برای نگهداری از گرماتاب
سرویس و نظافت هیتر تابشی

سرویس هیتر تابشی

شما برای نگهداری از گرماتاب می بایست این وسیله را هر چند وقت یک بار سرویس کنید. برای سرویس گرماتاب باید برخی از قسمت های دستگاه را بررسی کنید. شیلنگ ورودی گاز، عملکرد فن دستگاه، لوله های گرماتاب و مسیر برق ورودی از مهم ترین مواردی است که در سرویس هیتر تابشی آن را باید بررسی کرد.

اگر شما پس از بررسی این موارد مشکلی در وسیله مشاهده نکردید، می توانید با خیالی راحت همچنان از دستگاه استفاده کنید. اما اگر شما پس از بررسی این موارد مشکلی را در این قسمت ها مشاهده کردید، باید به فکر برطرف کردن آن باشید.

انجام سرویس گرماتاب

همانطور که اشاره کردیم برای نگهداری از گرماتاب باید هر چند وقت یکبار این وسیله را سرویس کنید. اما سرویس این دستگاه کار آسانی نمی باشد. به همین دلیل بهتر است اگر تجربه کافی در این کار ‌را ندارید، از انجام آن خودداری کنید. در این مواقع بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید. این افراد می توانند به خوبی سرویس گرماتاب را انجام دهند و در صورت وجود مشکل در این وسیله، آن را برطرف کنند.

خرید گرماتاب با کیفیت

تنها راه افزایش عملکرد و عمر هیتر تابشی نحوه نگهداری از آن نیست. شما علاوه بر دقت در نگهداری از گرماتاب، باید یک وسیله با کیفیت هم خریداری کنید. زیرا اگر گرماتاب شما از کیفیت کافی برخوردار نباشد، نمی تواند تا مدت زیادی برای شما کار کند. به همین دلیل بهتر است تا از یک فروشگاه معتبر یک گرماتاب با کیفیت خریداری کنید.

شما برای این کار کافی است به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کنید و گرماتاب مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید. گرماتاب های شرکت گرماسان از کیفیت بالایی برخوردار است که تا مدت ها برای شما به خوبی کار می کنند.

هیتر - نکات مهم برای نگهداری از گرماتاب
خرید هیتر گرماتاب

جمع بندی

ما در این مقاله درباره نحوه نگهداری از گرماتاب سخن گفتیم. زیرا این کار بسیار مهم است و می تواند برای افراد بسیار کاربردی است. زیرا در صورت نگهداری صحیح از هیتر تابشی عملکرد و عمر آن بیشتر می شود. همچنین در صورتی که در استفاده از این وسیله به درستی از آن نگهداری نکنید، مشکلات مختلفی برای آن به وجود می آورد.

علاوه بر آن شما با خرید بک هیتر تابشی با کیفیت از فروشگاه گرماسان، این وسیله را تا مدت زیادی با عملکرد عالی در اختیار داشته باشید.

سوالات متداول

 1. چرا نگهداری از گرماتاب اهمیت زیادی دارد؟
  زیرا در صورت نگهداری صحیح از این وسیله، عملکرد بهتری خواهد داشت و عمر آن زیاد می شود.
 2. برای سرویس هیتر تابشی می توان خودمان اقدام کنیم؟
  اگر شما در این مار تجربه ندارید بهتر است لین کار را به یک فرد متخصص بسپارید تا مشکلی برای هیتر تابشی به وجود نیاید.
 3. از کجا می توان یک هیتر تابشی با کیفیت را خریداری کرد؟
  شما می توانید این وسیله را از فروشگاه گرماسان له صورت آنلاین خریداری کنید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.