تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟

مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟
02نوامبر

شاید برای خیلی از شما دوستان عزیز این سوال پیش آمده باشد که مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟، چطور می توان این میزان گرما را محاسبه کرد؟ در ادامه این مقاله بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

گرماتاب

قبل از آنکه بخواهیم به این مسئله بپردازیم که مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟ می خواهیم کمی درباره خود گرماتاب با شما صحبت کنیم.

شما دوستان عزیز باید نسبت به این مسئله واقف باشید که میزان مصرف گازی که سیستم گرماتاب در مقایسه با دیگر سیستم های گرمایشی گازی دارد بسیار اندک می باشد.

با وجود این مسئله که در روزهای سرد سال تامین کردن گرمایش مورد نیاز برای کارخانه ها و ساختمان های صنعتی کار سخت و دشواری است و به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است، این روزها تلاش های زیادی برای به کارگیری روش های نوین و به روز در جهت تامین کردن گرمای مورد نیاز این مکان ها صورت گرفته است.

استفاده از دستگاه گرماتاب یکی از راه هایی است که این روزها بسیار پرکاربرد و موثر می باشد.

چیست؟ - مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟
اهمیت گرماتاب چیست؟

مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟

استفاده از هیترهای انتقال حرارت در فضاهای باز نمی تواند اثر گرمایشی مناسبی داشته باشد. دلیل آن هم این است که وزش باد و جابه جایی هوا باعث تولید انرژی گرمایی می شود که به وسیله هیتر تلف خواهد شد.

ناگفته نماند که در سیستم گرمایشی گرماتاب چنین اتفاقی رخ نمی دهد و در هر شرایطی که قرار داشته باشد می توان از اثر گرمایشی آن استفاده کرد.

این مهم را به خاطر داشته باشید که کاهش میزان اتلاف یکی از علت های کم شدن مصرف گاز گرماتاب می باشد.

بنابراین، با مصرف کمترین میزان انرژی قادر است گرمای مورد نیاز را برای فضاهای باز ایجاد کند.

عوامل موثر بر مصرف گاز گرماتاب

تا به اینجای کار با گرماتاب و اینکه مصرف گاز سیستم هیتر گرماتاب چقدر است؟ تا حدودی آشنا شدید. حال در ادامه می خواهیم اشاره ای به عواملی داشته باشیم که می توانند بر مصرف گاز این سیستم گرمایشی تاثیر بگذارند.

خوب، عوامل متعدد بسیار زیاد و مهمی هستند که می توانند بر مصرف گاز گرماتاب تاثیر بگذارند که اطلاع داشتن از آن ها به شما کمک خواهد کرد تا با دید بازتری برای انتخاب بخاری که مورد نیازتان می باشد، اقدام کنید.

همچنین آگاهی از این عوامل به شما کمک خواهد کرد تا ضمن مصرف کمترین میزان انرژی، نیازهای گرمایشی خود را به صورت مناسب تامین کنید.

از جمله علل مهم در مصرف گاز دستگاه گرماتاب‌ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کیفیت و جنس موادی که بخاری از آن ساخته می شود.
 • استفاده از جنس مرغوب در ساخت گرماتاب موجب کاهش میزان مصرف انرژی و کم شدن میزان‌ آزاد شدن گاز کربن می گردد.
 • گرماتاب‌های سرامیکی از بهترین انواع‌ هیترهای تابشی محسوب می شوند، چرا که از سرامیک ساخته شده است.
 • انتخاب هیتر مناسب برای مکان مورد نظر است.
heater garmasun 1024x608 - مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟
عوامل موثر بر مصرف گاز گرماتاب

نکات مهم برای انتخاب و خرید گرماتاب

برای اینکه یک سیستم گرمایشی مناسب در اختیار داشته باشید، نیاز است که قبل از هرگونه اقدامی برای خرید آن به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید.

برای انتخاب و خرید گرماتاب هم توجه داشتن به  نکات مهم می تواند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را انجام دهید؛

 1. برای انتخاب این سیستم گرمایشی باید دقت داشته باشید که سیستم مجهز به فناوری روز دنیا باشد.
 2. به کارگیری از تجهیزات مدرن در ساخت سیستم گرمایشی گرماتاب باعث بهبود عملکرد سیستم خواهد شد و میزان مصرف انرژی را کاهش خواهد داد.
 3. بیشتر سیستم های گرماتاب به ترموستات مجهز می باشند. این قطعه نقش بسیار مهمی در کاهش مصرف گاز گرماتاب دارد.
 4. همچنین ترموستات با بالا بردن ایمنی هیتر و جلوگیری از داغ شدن بیش از اندازه سیستم، می تواند هیتر را به صورت اتوماتیک کنترل کند.
 5. در ضمن هیتر این قابلیت را دارد که شرایطی را فراهم کند که دمای هوا به صورت ثابت روی درجه ی مطلوب تنظیم شود و با کنترل دما از سوء مصرف انرژی و اتلاف انرژی گرمایی جلوگیری به عمل آورد.

روش گرمایش گرماتاب و رابطه آن با مصرف گاز گرماتاب

همانطور که قبل تر هم اشاره کرده ایم، روش گرمایش سیستم گرماتاب از مهم ترین علل کم بودن مصرف گاز این سیستم گرمایشی می باشد.

گرماتاب ها با هیترهای تابشی می توانند گرما را به شکل مستقم به سطحی که در مسیر تابش می باشد، منتقل کنند و بدین صورت موجب گرم شدن اشیاء و افراد شوند.

هیترهای انتقال دهنده گرما نیز با گرم کردن هوای اطراف و با به جریان درآوردن هوای گرم باعث بالا رفتن دمای محیط اطراف می شوند.

اما، سیستم گرمایشی گرماتاب موجب گرم شدن هوا در محدوده گرمایشی خود دستگاه توسط این بخاری می باشد.

امواج مادون قرمز دستگاه گرماتاب مانند امواج الکترومغناطیسی در هوا پخش می شود.

گرمایش گرماتاب و رابطه آن با مصرف گاز گرماتاب - مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟
بیان روش گرمایش گرماتاب و رابطه آن با مصرف گاز گرماتاب
در نهایت اینکه

ما سعی کردیم تا در این مقاله به این پرسش بپردازیم که مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟ و اینکه برای انتخاب یک سیستم گرمایشی گرماتاب باید به چه نکات مهمی قبل از خرید توجه داشته باشیم.

امیدواریم که موارد عنوان شده در این مقاله برایتان مفید بوده باشند و توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا برای مکان مورد نظرتان بهترین گرماتاب را انتخاب و خریداری کنید.

در ضمن شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم های گرماتاب و گرمایشی با مشاوران ما از طریق سایت garmasun.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به مصرف گاز گرماتاب چقدر است؟

 1.  برای اینکه بتوان با مصرف کمترین میزان انرژی گرمای مورد نیاز را تامین کرد چه باید کرد؟
  باید هیتری را تهیه نمایید که توان حرارتی،‌ اندازه،‌ شدت تولید امواج گرمایی و دیگر خصوصیات آن مناسب با شرایط مورد نظر شما باشد.
 2. انواع مختلف گرماتاب‌ها در چه مکان هایی مورد استفاده می باشند؟
  انواع مختلف گرماتاب‌ها در محیط‌های تجاری و صنعتی عبارتند از پارکینگ‌ها، انباری‌های بزرگ صنعتی، آشیانه‌های نگهداری هواپیما، کارخانه‌های صنعتی، ژیمنازیوم‌ها و‌ استادیوم‌های ورزشی‌ و سالن ها و باشگاه های ورزشی استفاده می شوند.
 3. استفاده از سیستم گرماتاب بیشتر برای چه مکان هایی پیشنهاد می شود؟
  گرماتاب‌ها روش گرمایشی مستقیم ‌دارند‌ و بدون گرم کردن هوا باعث افزایش دمای سطح‌ قرار گرفته در محدوده گرمایشی خود ‌می‌شوند، استفاده از این بخاری‌ها در فضای باز بسیار پیشنهاد ‌می‌شود.‌
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.