تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

مزیت‌های کوره هوای گرم گلخانه

مزیت‌های کوره هوای گرم گلخانه
09آوریل

کوره هوای گرم گلخانه

کوره هوای گرم که به آن هیتر گلخانه‌ای و سیستم گرماتاب گلخانه ای نیز می‌گویند، یک نوع بخاری صنعتی می‌باشد که تولید حرارت در آن ها بسیار بالا می باشد و در سالن‌های گلخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نوع کوره ها بیشتر در انواع سالن های صنعتی و مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد اصلی کوره هوای گرم استفاده آن در گلخانه ها به عنوان بخاری می باشد.

کوره های هوای گرم به دو صورت گازی دوگانه و گازوئیل می باشد که انواع آن ها شامل پایه دار یا کابینتی، زمینی ایستاده و زمینی افقی و در ظرفیت های بالا تولید می شوند.

برای تعین ظرفیت های کوره هوای گرم مورد نیاز سالن ها در آب و هوای معمولی رو به خنک به ازاء هر متر مکعب از فضای سالن حدود 40 کیلو کالری ظرفیت گرمایشی در هر ساعت در نظر گرفته می‌شود.

۱۵۵۱۴۰ 1024x768 - مزیت‌های کوره هوای گرم گلخانه

مزایای کوره هوای گرم گرماسان

در این نوع کوره ها از گرمای تولید شده در اتاقک احتراق به وسیله ی فن های مکنده به داخل سالن انتقال داده می شود.

کوره های هوای گرم دارای کاربرد های زیادی می باشند. کوره ها در انواع سالن‌های گلخانه‌ای و همچنین کارگاه های صنعتی، قابل استفاده می باشند.

سیستم های گرمایشی دارای موتورخانه های بزرگی هستند که فضای زیادی را اشغال می کنند و همچنین نصب و راه اندازی، لوله کشی و نگهداری از آن بسیار دشوار می باشد. در کوره هوای گرم نصب و راه اندازی آسان و ساده ای دارد، همچنین این کوره ها با انواع سوخت گازوئیلی، گازی و حتی دوگانه کار می کنند.

کوره های هوای گرم در ایجاد حرارت راندمان بالایی دارد که فقط 10 الی 15 درصد اتلاف حرارتی در کوره های هوای گرم می باشند. ویژگی دیگر این کوره ایجاد گرمای بسیار پاک توسط آن ها می باشد. چون فرایند گرما گیری در این کوره ها به صورتی می باشد که دود و آلاینده های ناشی از آن از طریق دودکش دستگاه به بیرون منتقل می شود.

بنابراین به خاطر گرمای پاک این نوع کوره ها می تواند در انواع گلخانه ها به عنوان بخاری گلخانه ای از آن استفاده کرد.

کوره های هوای گرم در مناطق سردسیر و اقلیم های سرد گزینه های بسیار خوبی برای گرمایش می باشند. در این کوره برای تامین گرمایش نیازی به گرم کردن آب و انتقال آن به لوله های حرارتی نیست و دستگاه با کمترین میزان برق مصرفی و مصرف پایین سوخت؛ حداکثر راندمان را از خود به نمایش می گذارد.

همچنین یک نکته مهمی که وجود دارد، امنیت بالای کوره های هوای گرم در برابر خطر برق گرفتگی و آتش سوزی می‌باشد.

کوره های هوای گرم به چندین ترموستات و فیوز های کم آمپر و سوپاپ ها مجهز می باشند؛ که از آسیب دیدن دستگاه و ایجاد خطر در آن جلو گیری می کنند.

کوره های هوای گرم در مدت بسیار کم و سریع محیط مورد نظر را گرم می کنند. کنترل دقیق دما در کوره هوای گرم امکان پذیر می باشد چون در کوره های هوای گرم به ترموستات مجهز می باشند و به صورت خودکار دمای سالن را بر روی دمای دلخواه نگه می دارد.

در کوره های گرمایشی هوا رسانی به صورت مستقیم شکل می گیرد و گرما به صورت یکنواخت پخش می‌شود.

تفاوت بخاری و کوره های هوای گرم

بخاری های معمولی از گرمایش بسیار کمی برخوردار هستند و مخصوص فضا های کوچکی مانند منازل می باشند. ولی در کوره های هوایی گرم به صورتی تعبیه شده اند که آتش درون کوره آن ها می سوزد و بعد گرما توسط فن های دمنده به سمت خروجی با فشار خارج می شود.

قسمت های مختلف کوره هوای گرم

این کوره از قسمت های مختلفی به وجود آمده است که شامل مبدل حرارتی،مشعل، فن و بدنه چهار قسمت اصلی دستگاه می باشند.

مبدل حرارتی: ایجاد حرارت توسط مشعل در مبدل های حرارتی گاز های داخلی را تولید می کند که در لوله های آتش خوار به جریان می افتد. با گذراندن چندین مرحله انتقال حرارت باعث داغ شدن مبدل می شود و از خود حرارت ایجاد می کند.

هوای عبوری که با قسمت خارج مبدل حرارتی در تماس باشد با دریافت گرما از آن و افزایش جنبش مولکول ها از طریق رسانش باعث گرم شدن هوای عبوری می شود. به دلیل سوختن کامل؛ باعث ایجاد مونواکسید کربن در دستگاه بسیار کم می شود به همین دلیل به این سیستم؛ کوره های هوای گرم پاک می گویند.

فن: فن سانتریفیوژ و آکسیال هوای گرم پاک ایجاد شده توسط مبدل حرارتی و همچنین گرمای بدنه ی کوره را می گیرد و به محیط انتقال می دهد.

نحو قرار گرفتن فن در کوره هوای گرم به صورتی می باشد که گرما را از مبدل حرارتی بگیرد و به محیط منتقل می کند به آن کوره هوای گرم مکشی می گویند ولی اگر فن از مبدل حرارتی قرار بگیرد و هوای گرم را از طریق دمیدن بر روی مبدل حرارتی به محیط انتقال می دهد به آن کوره های هوای گرم وزشی می گویند.

مشعل: برای استفاده از حرارت از نوع گازی، گازوئیل و دوگانه سوز مبدل ها به کار گرفته می شود. مشعل کوره های هوای گرم بستگی به نوع گاز سوز یا گازوئیل سوز می تواند از نوع گازی اتمسفریک یا دمنده دار و در مدل گازوئیل به صورت دمنده باشد که مخلوط گاز و هوا را به صورت کنترل می سوزاند و حرارت تولید می کند.

mk3c 10200 - مزیت‌های کوره هوای گرم گلخانه

امیدواریم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشیم، لطفا نظرات خود را در دیدگاه سایت با سایر کاربران به اشتراک بگذارید و از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.