تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ

سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ
12اکتبر

سیستم گرمایش تابشی در کارخانه های سنگ سازی

گرمایش تابشی یک سیستمی است که جهت ایجاد گرما در کف، سقف و یا دیوارهای ساختمان ها نصب می شود. در گرماتاب تابشی، گرما به وسیله یک سطح گرم به هوای اطراف منتقل می شود و دمای آن مکان را بالا می برد. این منتقل کردن گرما هم از طریق تابش اتفاق می افتد. حال می خواهیم در این مقاله درباره سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ صحبت کنیم و مزایا استفاده از آن در کارخانه های سنگ را بدانیم.

در ابتدا بهتر است بدانید که امروزه در بیشتر ساختمان ها، کارخانه ها، کارگاه ها و … از سیستم گرمایش تابشی استفاده می شود. این سیستم به علت کارایی هایی که دارد در جاهای مختلف می شود که نصب سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ را هم امروزه جا افتاده است.

در کارخانه های سنگ سیستم گرمایش تابشی را کجا نصب کنیم؟

همانطور که گفتیم سیستم گرمایش تابشی را در ساختمان ها می توان در کف، دیوار و سقف نصب کرد. معمولا در منازل مسکونی و اداری، سیستم گرمایش تابشی در کف و دیواره ها نصب می شود. اما سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ معمولا در سقف ها نصب می شود. زیرا اگر این سیستم در کف نصب شود، به سنگ هایی که در کف کارخانه چیده می شود آسیب می رساند.

به همین دلیل این سیستم گرمایشی در کارخانه های سنگ، بیشتر در دیواره ها و سقف نصب می شود. هنگامی که سیستم در سقف و بالای دیوارها نصب شود، گرمای آن مانند خورشید به سنگ ها می تابد. همچنین می توان خیلی آسان و به وسیله ترموستات، دمایی که روی سنگ ها تابش می شود را می توان نظارت کرد.

سیستم تابشی در کارخانجات سنگ - سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ
گرمایش تابشی صنعت سنگ

مزایا سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ

نصب سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ مزایا بسیار زیادی دارد که افراد موجب می شوند آن را انتخاب کنند. این مزایا عبارت اند از:

 • نیاز نداشتن به آب
 • صرفه جویی در مصرف انرژی گاز و برق
 • کم شدن هزینه ضایعات در روند تولید سنگ
 • سریع تر انجام شدن خشک کردن سنگ ها
 • امکان کم و زیاد کردن هوای اطراف با ترموستات
 • بیشتر شدن کیفیت در تولید نهایی در سیستم گازی
 • تصرف نکردن فضایی از کارخانه برای نصب سیستم گرمایش تابشی

این مزایایی که از سیستم گرمایش تابشی برای کارخانه های سنگ دیدیم، افراد بسیاری را قانع می کند تا برای کارخانه های خود از این سیستم گرمایشی استفاده کنند.

آیا سیستم گرمایش تابشی فقط برای کارخانه ها مناسب است؟

ما در این مقاله درباره اهمیت استفاده از سیستم گرمایش تابشی در کارخانه های سنگ سازی گفتیم. همانطور هم که فهمیدیم نصب سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ بسیار مفید می باشد و می تواند بسیار عملکرد خوبی داشته باشد اگر به درستی نصب شود.

اما از سیستم گرمایش تابشی فقط در کارخانه ها استفاده نمی شود. بلکه از این سیستم در مکان های بسیار دیگری هم استفاده می شود. به عنوان مثال سیستم گرمایش تابشی را می توان در  منازل، مهد کودک ها، کارگاه ها، سوله ها، گلخانه ها و … استفاده کرد.

از آنجایی که این سیستم گرمایشی، هوای اطراف را به شکل یکسان گرم می کند؛ سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفت و همینطور افراد آن را در خانه نصب کردند تا در فصل سرما به خوبی و به شکل یکسان هوای اطراف گرم شود.

گرمایش تابشی در ساختمان ها - سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ
سیستم گرمایش تابشی ساختمان ها

جمع بندی

گرمایش تابشی، یکی از بهترین سیستم های گرمایشی می باشد که در مکان های مختلفی کاربرد دارد. ما در این مقاله درباره سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ صحبت کردیم و نکاتی درباره آن را بازگو کردیم.

فهمیدیم که این سیستم مزایا بسیار زیادی در کارخانه های سنگ سازی دارد و می تواند حتی موجب افزایش کیفیت نهایی سنگ های کارخانه ها شود. اما باید در نصب این سیستم دقت کنید برعکس ساختمان های مسکونی که این سیستم در کف نصب می شود، باید در کارخانه سنگ در سقف نصب شود تا مانند خورشید به سنگ ها گرما تابش کند و به سنگ ها آسیب نرساند.

سوالات متداول

 1. برای سیستم گرمایش تابشی صنعت سنگ بهتر است آن را در کدام قسمت نصب کرد؟ چرا؟
  بهتر است سیستم گرمایش تابشی در کارخانه سنگ سازی در سقف و دیواره ها نصب شود. زیرا اگر در کف نصب شود به سنگ های چیده شده روی زمین آسیب می رساند.
 2. مزایا سیستم گرمایش تابشی برای کارخانه های سنگ چیست؟
  عدم نیاز به آب، صرفه جویی در انرژی، افزایش کیفیت سنگ ها، سریع تر خشک شدن سنگ ها، تصرف نکردن فضای کارخانه و …. از مهم ترین ویژگی های سیستم گرمایش تابشی می باشد.
 3. هنگامی که سیستم گرمایش تابشی در سقف کارخانه نصب می شود، چه کمکی در روند تولید سنگ ها می کند؟
  هنگامی که سیستم در سقف و بالای دیوارها نصب شود، گرمای آن مانند خورشید به سنگ ها می تابد. حتی می توان دمای سیستم را با ترموستات کنترل کرد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.