تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

سیستم گرمایش از کف چیست؟

سیستم گرمایش از کف چیست؟
16دسامبر

منظور از سیستم گرمایش از کف چیست؟

امروزه برای گرم کردن فضای ساختمان از سیستم گرمایش از کف استفاده می کنند. در واقع به روش های متفاوتی می توان کف ساختمان را نیز گرم کرد. به عنوان مثال با استفاده از رادیاتور یا فن کویل می توان به راحتی هوای محوطه را گرم کرد. برای اطلاعات بیشتر موارد زیر را به طور کامل مطالعه کنید.

انواع سیستم گرمایش از کف

همانطور که در ابتدای مقاله بیان شد پی بریدم که به روش های مختلفی می توان کف محوطه را گرم کرد از همین رو ما برای اطلاعات بیشتر شما تک تک آن را به طور کامل توضیح داده است.

گرمایش کف با آب گرم

یکی از انواع سیستم گرمایش از کف توسط آب گرم می باشد. در این روش به کمک لوله های 5 لایه در کف ساختمان نصب می شود و آب به کمک موتورخانه شوفاژ یا پمپ سیرکولاتور در لوله کف وارد شده و در نتیجه آب گرم منتقل می گردید. زمانی که آب گرم توسط لوله ها گردش پیدا می کرد در نتیجه سبب گرمای محیط مورد نظر می شود.

سیستم کف برقی

یکی دیگر از راه سیستم گرمایش از کف می توان از گرمایش برقی اشاره کرد این نوع گرمایش هم به راحتی در کف ساختمان نصب می شود. هم چنین توسط کابل های حرارتی انجام میشود. در واقع کابل های حرارتی با عبور الکتریسیته سبب گرم شدن کف ساختمان می شود.

مهم ترین مزایای سیستم گرمایش از کف چیست؟

یکی از دلایلی که سبب شده افراد از سیستم گرمایش از کف استفاده کنند مزایای آن می باشد. از مهم ترین مزایای سیستم گرمایش از کف می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مصرف سوخت کمتر
  لازم است بدانید که رادیاتورها برای گرم کردن آب به حرارت 60 الی 70 درجه سانتی گراد نیاز دارند ولی سیستم گرمایش از کف تنها به 35 الی 40 درجه حرارت جهت گردش آب در لوله ها نیاز دارد. پس نتیجه می کنیم اگر از سیستم گرمایش از کف استفاده کنیم از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرده ایم.
 • عدم اشغال فضای محوطه
  زمانی که شما از رادیاتور جهت گرمایش ساختمان استفاده می کنید دیگر در چیدمان دکوراسیون خانه خود با کمبود فضا مواجه خواهید شد. اما یکی از مزیت های سیستم گرمایش از کف آن است که فضایی را اشغال نمیکند و به راحتی میتوانیم طبق سلیقه خود دکوراسیون خانه خود را بچینیم.
 • طول عمر بالا
  معمولا طول عمر لوله های که برای سیستم گرمایش از کف نیز استفاده می شود، بالای 50 سال می باشد و لازم است این نکته را بدانید که در طول این پنجاه بدون پوسیدگی و نشتی می باشد.
 • خشک کردن فضاهای مرطوب
  از آنجایی که مکان هایی مانند حمام اغلب خیس هستند وجود سیستم گرمایش از کف سبب می شود که فضای حمام همیشه خشک بماند و این در واقع یک حسن خوب برای سالمندان و کودکان جهت جلوگیری از سرماخوردگی می باشد.
 • استهلاک کم و هزینه تعمیرات پایین
  از آنجایی که برای سیستم گرمایش از کف از لوله های پنج لایه استفاده می شود، که عمر کلکتورها و شیرآلات افزایش پیدا کند.
 • گرمای یکنواخت و مطلوب در تمام بخش ساختمان
  زمانی که شما از سیستم گرمایش از کف استفاده می کنید دیگر نیازی نیست به دنبال یک نقطه گرم در ساختمان خود باشید در واقع با استفاده از سیستم گرمایش از کف تمامی دمای ساختمان را یکنواخت کنید.
 • عدم هیچگونه نشتی و کثیفی
  همانطور که میدانید این احتمال وجود دارد که در رادیاتور نشتی به وجود بیاید اما در سیستم گرمایش از کف چنین اتفاقی امکان ندارد.

نصب سیستم گرمایش از کف به چه صورت می باشد؟

به طور کلی نصب آن دارای چند مرحله می باشد که در زیر به آن اشاره شده است

 1.  در مرحله اول باید از یک نیرو متخصص و با تجربه جهت انجام نصب کمک بگیریم.
 2. در مرحله دوم باید اقدام به تهیه نقشه گرمایش متناسب با پلان کنیم
 3. در مرحله سوم باید مراحل تجرا را به طور صحیح ادامه دهیم.

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره سیستم گرمایش از کف بیان شد پی بردیم که استفاده از این نوع سیستم گرمایشی، مزایای ویژه ای دارد که در مقاله به طور کامل به آنها اشاره شد.

سوالات متداول

 1. انواع سیستم گرمایش از کف کدامند؟
  از انواع آن می توان به سیستم گرمایش آب گرم و برقی نیز اشاره کرد.
 2. مزایای استفاده از سیستم گرمایش از کف چیست؟
  از مهم ترین مزایای آن می توان به جلوگیری از هدر رفتن انرژی، عدم اشغال کردن فضا و… نیز اشاره کرد.
 3. چگونه می توانیم سیستم گرمایش از کف را اجرا کنیم؟
  برای نصب آن حتما باید از نیرو ماهر کمک بگیرید هم چنین این امکان فراهم شده است برای نصب آن از نیرو متخصص شرکت گرماسان محکم بگیرید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.