تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

جت هیتر گرماسان

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
04 - جت هیتر گرماسان

برند گرماسان مدرن‌ترین و بهترین جت هیتر موجود در کشور را تولید و عرضه می‌نماید تا مشتریان بتوانند با خیالی آسوده از این سیستم صنعتی استفاده نمایند. این دستگاه که قابلیت‌های بسیاری دارد با بهترین قیمت بازار عرضه می‌شود.

جت هیتر موشکی نسل جدید گرماسان با کاهش چشمگیر مصرف سوخت گاز و برق مورد استقبال بسیاری از تولیدکنندگان صنعت مرغداری و گلخانه قرار گرفته است.

جت هیترها خود به دو نوع دودکش دار و بدون دودکش تقسیم میشوند که نمونه های بدون دودکش برای مرغداری ها و نمونه با دودکش برای گلخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند، در مورد سوخت مصرفی این هیترها بسته به انتخاب کاربر می باشد به این معنا که کاربر می تواند نمونه گازی،گازوئیلی یا دوگانه سوز را خریداری نماید.

جت هیتر (هیتر موشکی گلخانه)

با افزایش نیاز جهانی به غذا و محصولات کشاورزی، نیاز به تجهیزات گلخانه صنعتی نیز افزایش پیدا کرد. به این دلیل که گلخانه‌ها، قسمت بسیار بااهمیتی از اقتصاد و کشاورزی هر کشورند که محصولات فراوان و مهمی را در طول سال تولید می‌کنند. یکی از تجهیزات مهم گلخانه، جت هیتر گلخانه است که کاربرد بسیاری در عرصه گرمایش دارد. جت هیتر گلخانه که یک وسیله نوین در عرصه گرماسازی به حساب می‌آید، مزیت‌ها و ویژگی‌های بسیاری دارد و در گلخانه‌ها برای تنظیم دما در رنج خاص و فراهم آوردن نیاز دمایی گیاهان استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید در زمینه جت هیتر گلخانه بیشتر بدانید و با آن آشنا شوید، این مطلب از گرماسان را از دست ندهید.

جت هیتر گلخانه چیست؟

در طی زمان و با افزایش نیاز به گرمایش، سیستم‌های مختلفی در این زمینه ساخته شده‌اند. هر کدام از این سیستم‌ها و دستگاه‌ها، ویژگی منحصر به فرد و کاربرد خاص خود را دارند. همچنین معایب و مزایایی دارند که آن‌ها را ویژه عملی یکتا می‌کند.

جت هیتر گلخانه یا همان هیتر موشکی از دستگاه‌هایی است که در سالیان اخیر تولید شده است. در واقع ایده این دستگاه، استفاده از روشی است که طبیعت، سال‌هاست از آن بهره می‌برد. در طبیعت، با دریافت انرژی خورشید توسط زمین، قسمت‌هایی گرم می‌شوند، در حالی که قسمت‌هایی نیز هنوز سردتر مانده‌اند. در اثر این اتفاق، بادی به وجود می‌آید که همان جریان نسبتا سریع هواست. وقتی این اتفاق به وقوع می‌پیوندد، مکان‌های مختلف افزایش دما پیدا می‌کنند. هیتر موشکی نیز از این فناوری استفاده کرده است. این دستگاه ابتدا به وسیله فن دمنده خود، بادی ایجاد می‌کند. این باد با فشار به خروجی دستگاه می‌رسد. در این قسمت، مشعلی برای تولید حرارت تعبیه شده است. باد با برخورد به منبع گرما، افزایش دما پیدا می‌کند. سپس از دستگاه خارج شده و به محیط می‌رسد.

باید دقت کرد بادی که در اثر فعالیت جت هیتر به محیط اطراف می‌رسد، باعث گردش هوا می‌شود. به همین دلیل، هوا در محل استفاده از هیتر موشکی دائما در گردش است و راکد نیست.

تفاوت جت هیتر گلخانه با هیتر تابشی لوله‌ای گلخانه چیست؟

دستگاهی مدرن نیز با نام هیتر تابشی لوله‌ای گلخانه به منظور گرمایش تولید شده است و در مراکز بسیاری استفاده می‌شود. شرکت گرماسان نیز یکی از بهترین نمونه‌های هیتر تابشی لوله‌ای گلخانه در سطح کشور را تولید نموده است. می‌توانید با بازدید از صفحه این محصول، اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید.

هیتر تابشی لوله‌ای نوع سیستم گرماتاب است که در سقف یا دیوارهای مرتفع نصب می‌شود. این دستگاه دارای منبع حرارتی است که گرمای تولید شده را به لوله داخل دستگاه انتقال می‌دهد. لوله، گرما را در طی دستگاه پخش می‌کند. این حرارت پخش شده در طول دستگاه، به رفلکتور قرار گرفته در بالا برخورد کرده و به محیط منعکس می‌شود. پس در واقع گرماتاب تابشی لوله‌ای، دستگاهی است که خود گرما را به محیط، آن هم به صورت مستقیم و بدون واسطه منتقل می‌کند و نه باد یا هوای گرم شده را.

اما جت هیتر، فعالیت خود را در اثر تولید باد و پرتاب آن به خارج صورت می‌دهد. بنابراین تفاوت کارکرد و کاربرد این دو دستگاه در چیست؟

باید دقت کرد که به واسطه انتقال با فشار هوا به محیط توسط هیتر موشکی، هوایی که در سالن یا اتاق قرار دارد به گردش در می‌آید. همان‌گونه که گفتیم، این موضوع دقیقا همان چیزی است که در طبیعت صورت می‌پذیرد. اما کار گرماتاب به این شکل نیست و هوا را گردش نمی‌دهد. پس در گلخانه‌هایی که گردش هوا برای رشد گیاهان مفید است، بهتر است از جت هیتر گلخانه برای افزایش بازده استفاده نمود.

ابعاد این نوع هیتر به چه شکل است؟

شاید بنابه دیده‌های خود در نمایشگاه‌ها، انبارها و امثال آن، تصور کنید که جت هیترها دستگاه‌هایی کوچک هستند. اما این موضوع درست نیست. این دستگاه در مدل‌ها و اندازه‌های گوناگون به تولید می‌رسد. این که کدام مورد را انتخاب کرده و سفارش دهید، به طور مستقیم به نیازهای شما بستگی دارد.

مثلا ممکن است دیده باشید که در مرغداری‌های وسیع و بزرگ، هیترهای موشکی بسیار بزرگی قرار دارد. در حالی که در مراکز کوچک‌تر، هیترهای سایز کوچک و متوسط، که بعضا روی چرخ سوار شده‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت جت هیتر با کوره هوای گرم چیست؟

یکی دیگر از دستگاه‌های مشابهی که برای تولید و انتشار گرما در محیط، به خصوص در گلخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، کوره هوای گرم است. کوره‌های هوای گرم فعالیتی بسیار مشابه جت هیتر دارند. در این دستگاه ها، در محفظه بزرگی، حرارت تولید می‌شود. این عمل به وسیله مشعل‌های موجود و متصل به گاز شهری و یا گاز مایع انجام می‎‌شود. سپس، فن‌های سانترفیوژ یا آکسیال دستگاه، حرارت را به شکل باد گرم شده به بیرون منتقل می‌کنند.

اولین تفاوت جت هیتر و کوره هوای گرم در سایز و اندازه این دو دستگاه است. به طور معمول، جت هیترها طول بیشتری دارند، در حالی که کوره‌های هوای گرم، ارتفاع بیشتری را اشغال می‌کنند. همچنین در کوره هوای گرم، هوا صرفا از چند خروجی خارج می‌شود. بدین ترتیب، می‌توان با نصب زانویی دودکش و چرخاندن هر زانویی در هر خروجی به طرف خاصی، گرما را در جهات مختلف پرتاب کرد. این در حالیست که جت هیتر، گرما را تنها در یک جهت انتشار می‌دهد.

در عوض، جت هیترها به طور معمول، فن‌های بسیار بزرگتر و قوی‌تری دارند. بنابراین فشار هوای ایجاد شده درون آن‌ها نسبت به کوره هوای گرم بسیار بالاتر و برد پرتاب گرما نیز بیشتر است. این موضوع باعث می‌شود که عدم قابلیت خروج هوای گرم در چند جهت به صورت همزمان، مشکل خاصی به وجود نیاورد. زیرا در هر صورت، فن دستگاه قوی است و هوا را در فاصله بیشتری جابجا می‌کند.

به جز گلخانه، چه اماکنی می‌توانند از جت هیتر استفاده کنند؟

درست است که تا اینجای کار، صرفا درباره جت هیتر گلخانه صحبت کردیم، اما محدوده استفاده و کاربردهای آن، صرفا به این مورد ختم نمی‌شود. مراکز بسیاری وجود دارند که می‌توانند از جت هیتر برای اهداف گرمایشی خود بهره ببرند.

علاوه بر گلخانه، مرغداری‌ها، دامداری‌ها، انبارها، سالن‌های صنعتی بزرگ، کارگاه‌ها، نمایشگاه‌ها و بسیاری مکان‌های دیگر کاندید استفاده و بهره برداری از این سیستم گرمایشی به شمار می‌روند. البته نوع دستگاه تهیه شده و نحوه نصب و قدرت آن قطعا در اماکن مختلف متفاوت است. همچنین برخی از انواع یاد شده، ممکن است در شرایط خاصی، بنا به فعالیت انجام شده در آن‌ها، امکان استفاده از این دستگاه را نداشته باشند. مثلا ممکن است استفاده از جت هیتر درون یک سالن صنعتی خاص، باعث گرد و خاک یا به هوا برخاستن براده‌های فلز و چوب شود. پس انتخاب سیستم گرمایشی و نصب آن فرآیندی تخصصی است که الزاما باید به کمک و مشورت متخصص صورت گیرد.

نکات مثبت استفاده از جت هیتر گلخانه

همان‌طور که گفتیم، این دستگاه یک سیستم گرمایشی مدرن است. بنابراین استفاده از آن مزایای خاص خود را دارد. در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

کمک به جریان یافتن هوای محیط

همان‌طور که گفتیم در برخی گلخانه‌ها، گردش پیدا کردن هوا می‌تواند موضوع مهم و مفیدی برای رشد گیاهان و محصول دهی آن‌ها باشد. در این نوع مکان‌ها، با استفاده از جت هیتر و با یک تیر، دو نشان خواهید زد! علاوه بر به انجام رسیدن گرمایش به نحو احسن، دیگر نیازی به سیستم دیگری برای تولید باد و چرخاندن و تهویه هوا در خود محیط وجود دارد.

گرماسازی مناسب و یکنواخت

برخلاف بسیاری از دستگاه‌های دیگری که برای گرمایش وجود دارد، جت هیتر گلخانه یک نمونه کم نظیر از لحاظ بازده و راندمان کاری است. این دستگاه می‌تواند به خوبی نیازهای گرمایشی محیط شما را برطرف سازد. به دلیل خروجی مناسب و طراحی هوشمندانه، سرعت گرماسازی جت هیتر گلخانه گرماسان نیز از نمونه‌های مشابه به مراتب بیشتر است. همچنین با توجه به در چرخش بودن هوا، گرمایش به صورت یکنواخت انجام خواهد شد.

کاهش مصرف برق و گاز

از نظر صرفه جویی در استفاده از انرژی نیز این دستگاه ویژگی‌های منحصر به فردی ارائه می‌کند. مصرف انرژی درون جت هیتر به حداقل ممکن رسیده است. همچنین اتلاف انرژی نیز در حالت کمینه قرار دارد. این موضوع علاوه بر کاهش هزینه‌های شما، به محیط زیست نیز آسیب کمتری وارد می‌آورد.

سوخت مصرفی جت هیتر گرماسان چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که استفاده از برق و المنت برقی به منظور تولید گرما، با شرایط کنونی کشور به صرفه نیست. هزینه‌های برق بالاتر از گاز است و همچنین احتمال بروز مشکلات در دستگاه نیز بیشتر است. به علاوه، بازده نوع گازی بسیار بیشتر از مدل برقی خواهد بود. به همین دلیل است که مدل برقی توسط گرماسان تولید نمی‌شود.

اما سوخت جت هیتر گلخانه تولید شده توسط برند گرماسان که یکی از بهترین عرضه کننده‌های سیستم‌های گرمایشی در سطح کشور است، گاز طبیعی و نیز گازوئیل می‌باشد. این که کدام نوع را انتخاب کنید، کاملا بستگی به نیاز و دسترسی شما به سوخت دارد. در این دستگاه، گاز طبیعی استاندارد و یا گازوئیل وارد منبع حرارت می‌شود و می‌سوزد. حرارت تولید می‌شود و گازهای غیرمفید نیز از طریق دودکش نصب شده به خارج هدایت می‌شود.

در صورتی که سوال و ابهام دیگری درباره جت هیتر گلخانه دارید، می‌توانید آن را با کارشناسان گرماسان مطرح کنید. به این صورت می‌توانید به پاسخ تمامی سوالات خود درباره کارکرد، هزینه و خرید جت هیتر گلخانه دست پیدا کنید.

مزیت‌ها و مشخصات جت هیتر گرماسان

کاهش هزینه اولیه راه اندازی 100%
راندمان و ایمنی بالای دستگاه 100%
گرمایش یکنواخت و سریع 100%
کاهش مصرف برق 90%
کاهش مصرف گاز 75%

نمونه پروژه‌های اجرا شده در سطح کشور

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
اشتراک‌گذاری و ثبت نظر
5/5