تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور

تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور
23نوامبر

بررسی تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور

بسیاری افراد به دنبال تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور می باشند ما در این مقاله قصد داریم به طورکامل در مورد تفاوت آن دو به گفتگو بپردازیم. ناگفته نماند که هر دو آنها دارای مزیت و معایب های می باشد برای اطلاعات بیشتر موارد زیرا به دقت مطالعه کنید. در واقع زمانی که شما تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور را بدانید حتما می توانید آسانتر آن را انتخاب کنید. تمامی موارد زیر به طور مهندسی و تست شده نوشته شده است. ناگفته نماند که می توانید به طور آنلاین هر دو محصول را خریداری کنید.

تفاوت های اصلی فن کویل زمینی و رادیاتور

همانطور که در بالا بیان شد بین این دو محصول تفاوت هایی وجود دارد که در ز یر به اصلی ترین آنها اشاره شده است. علاوه بر تفاوت حتما در هنگام خرید به کیفیت دو محصول توجه کافی را داشته باشید. هر چه کیفیت محصول بیشتر باشد، هم عملکرد بهتر و طول عمر بیشتری خواهد داشت.

های اصلی فن کویل زمینی و رادیاتور - تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور
تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور از نظر سایز و ابعاد

بررسی تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور از نظر سرمایی یا گرمایی بودن سیستم

قاعدتا سیستم رادیاتور برای گرما می باشد و توسط آبگرم به کمک لوله ها به انتقال حرارت باعث گرم شدن هوا نیز می شود. اما اگر فن کویل سیستمی دو کاره را خریداری کنید در همه فصل های می توانید از آن استفاده کنید. در واقع شما با خرید یک فون کویلا سیستمی در فصل گرم آب سرد خوادهید داشت و در فصل سرد نیز آبگرم. از همین رو ما توصیه می کنیم برای ساختمان ها از فن کویل سیستمی استفاده شود. توجه داشته باشید که با خرید این محصول دیگر نیازی به رادیاتور جهت گرما و کولر گازی جهت سرما نیاز ندارید.

تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور از نظر سیستم کنترل

یکی دیگر از  تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور، در سیستم کنترل آن دو می باشد. در رادیاتور ها اغلب شیر کنترل جریان را قرار می دهند تا توسط آن بتوان آب گرم ورودی به کمک شیر ها را به صورت دستی کنترل کرد. اما در فن کویل ها یک قطعی به نام سیستم کنترل دستی و دیجیتالی وجود دارد، که در کنار فن کویل نصب می شود. البته ناگفته نماند که اطلاعات دما اتاق به طور کامل بررسی می شود و آن دیتا را به سیستم کنترلی آن می دهند. زمانی کاربر اطلاعات دمای را دارد می تواند دمای کار دستگاه به طور دلخواه تنظیم کند. نکته قابل توجه آن است که تمامی موارد نظیر کنترل دیجیتال، سرعت فن، جریان های ورودی آب به دمای بستگی دارد که شما به طور دلخواه تنظیم کرده اید.

تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور از نظر ورود و تغییر رطوبت هوا

همانطور که میدانید رادیاتور ها تنها در فصل زمستان استفاده می شود ولی هیچ گونه رطوبت هوایی را کاهش نمی دهد. ولیکن فن کویل ها در فصل تابستان در حالت سرمایشی کار می کنند، از همین رو لوله های آب سرد با برخورد هوات موجب کاهش رطوبت هوایی می شود. از دیگر مواردی که باید در مورد فن کویل بدانید آن است که این محصول دارای دو طرح می باشد که شامل با کانال و بدون کانال است. در طرح با کانال هوای تازه توسط فن کویل وارد ساختمان می شود و در نتیجه دمای آن تنظیم و فیلتر می شود.

تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور از نظر محل نصب

اغلب رادیاتور ها را به شکل زمینی نصب و راه اندازی می کنند. اما فن کویل ها را می توان در هر نقطه ای از جمله انواع سقف ها، دیواری، زمینی نیز نصب کرد. توجه داشته باشید که نصب فن کویل هیچ فضای از منزل شما را اشغال نمی کند. هم چنین برخی افراد قصد دارند نصب فن کویل در دید یا دسترس نباشد از این رو توصیه می کنیم از فن کویل های توکار استفاده نمایید.

فن کویل زمینی و رادیاتور از نظر محل نصب - تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور
کیفیت تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور

تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور از نظر سرعت و توان

یکی از مهم ترین قطعات فن کویل، فن می باشد که وجود آن سبب شده  با سرعت بالایی با زمان کم دمای اتاق به یک حد ثابت برساند. اما در رادیاتور هیچ گونه فنی وجود ندارد از همین رو مدت زمان زیادی طول می کشد تا هوای داخل اتاق اتاق گرم شود. توصیه می کنیم برای منزل خود فن کویل را خریداری کنید تا با زمان کمی فضای خانه ی خود را گرم کنید.

بررسی دو محصول از نظر مصرف برق

یکی از مواردی که خرید کالای برقی حائز اهمیت می باشد، مصرف برق آنها می باشد. در واقع از آنجایی که رادیاتور فن ندارد مصرف برق آنها به نسبت کم می باشد اما فن کویل ها به علت دارا بودن فن  برای انجام کار خود از برق زیادی استفاده می کند.

دو محصول از نظر مصرف برق - تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور
برق مصرفی فن کویل و رادیاتور

نکات مهم در انتخاب یک فن کویل

با توجه به موارد زیری که اشاره شده است می توانید یک انتخاب درستی داشته باشید. از جمله عبارتند از:

 • نوع فن کویل
 • انواع فن کویل
 • ظرفیت فن کویل
 • قطعات استفاده شده در فن کویل
 • صدای فن کویل
 • جنس بدنه فن کویل
 • قیمت فن کویل

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور بیان شد پی بردیم که از مهم ترین تفاوت آنها در محل نصب، نوع میزان مصرف برق، قیمت آن دو نیز باهم متفاوت می باشد. برای اطلاعات بیشتر یا جهت خرید می توانید به سایت ما مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. در هنگام خرید فن کویل باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟
  از مهم ترین نکات آن می توان به ظرفیت فن کویل، جنس بدنه کویل، صدای فن و … اشاره کرد.
 2. بین رادیاتور و فن کویل کدام را انتخاب کنیم؟
  اگر بخواهیم به طور به کلی بگوییم بهتر است فن کویل را انتخاب کنیم. زیرا دارای مزیت های ویژه ای می باشد.
 3. انواع فن کویل کدامند؟
  فن کویل ها دارای انواعی می باشند که شامل سقفی، کانالی، دیواری، زمینی می باشد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.