تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

اثر گرمایش تابشی بر گیاهان چیست؟

اثر گرمایش تابشی بر گیاهان چیست؟
24ژانویه

تاثیر گرمایش تابشی بر گیاهان

همانطور که می دانید گرمای کره زمین را خورشید تامین می کند. این گرمایی که خورشید به زمین می دهد موجب رشد همه چیز می شود. به عنوان مثال گیاهان در صورت نبود گرمای خورشید یخ می زنند و از بین می روند. اما این مسئله برای گیاهان در فضای باز می باشد. گیاهان گلخانه ای به دلیل آنکه در یک فضای بسته هستند، احتمال دارد به دلیل آنکه نور خورشید را دریافت نکنند، این مشکلات برای آنها نیز پیش آید. در این مواقع تاثیر گرمایش تابشی بر گیاهان به وسیله گرماتاب مشخص می شود.

حال ممکن است شما ندانید که گرمایش تابشی چیست و چگونه به گیاهان گلخانه ای کمک می کند. ما در این مقاله توضیحاتی درباره سیستم گرمایش گلخانه ها می دهیم تا اطلاعات بیشتری درباره آن ها داشته باشید.

ترین ویژگی های سیستم تابشی گازی چیست؟ - اثر گرمایش تابشی بر گیاهان چیست؟
سیستم تابشی گازی در گلخانه

کاربردهای هیتر تابشی مناسب گیاهان

در ابتدا شما بهتر است برای شناخت بیشتر تاثیر گرمایش تابشی بر گیاهان، کاربردهای آ را بشناسید. این هیترها مزایا بسیار زیادی برای گیاهان درون گلخانه دارد که به همین علت موجب می شد مورد استفاده افراد زیادی قرار بگیرد. این مزایا عبارت اند از:

 • عدم نیاز به برق
 • نصب بسیار ساده
 • نصب و نگهداری آسان
 • امکان برقراری دمای بالا
 • گرم کردن گلخانه به صورت یکنواخت
 • از بین بردن گازهای سمی توسط دودکش

این مزایا بسیار عملکرد هیتر هایی که از طریق تابش گرما کمک می کنند را برای گیاهان مثبت کرده است.

یخ نزدن گیاهان با گرمایش تابشی

یکی از مهمترین تاثیر گرمایش تابشی بر گیاهان این است که به کمک این هیترها در زمستان از یخ زدن آنها جلوگیری می کند. از آنجایی که بیشتر گلخانه ها در اطراف شهر وجود دارد و در بیشتر این مناطق هوا سرد تر است، نیاز است تا آن ها را گرم کرد تا از یخ زدن آنها جلوگیری کرد. همانطور که در بالاتر گفتم سیستم گرمایش تابشی می تواند دمای بالایی را در گلخانه به صورت یکنواخت تامین کند. اینگونه می توانید دمای گیاهان در گلخانه را به خوبی تامین کنید و از یخ زدن آنها جلوگیری کنید.

گرمایشی تابشی گازی چه کاربردی دارد؟ - اثر گرمایش تابشی بر گیاهان چیست؟
سیستم گرمایش تابشی در گلخانه

سلامت خاک گیاهان با سیستم گرمایش تابشی

یک مورد دیگر از مهم ترین تاثیر گرمایش تابشی بر گیاهان، سلامت خاک آن ها می باشد. همانطور که اشاره کردیم سیستم گرمایش تابشی به صورت یکنواخت در همه جای گلخانه گرما را پخش می کند. اینگونه به کف گلخانه که خاک گیاهان هم در آنجا وجود دارد هم گرما می رسد.

باید بدانید که اگر گرما به خاک نرسد و کف سالن سرد باشد، موجب می شود گیاهان آفت بزنند. اما با هیترهای تابشی می توان از بروز آفات و بیماری ها در گیاهان جلوگیری کرد.

استفاده از سیستم گرمایش تابشی در گلخانه

اکنون شما می دانید که تاثیر گرمایش تابشی بر گیاهان چه اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا بدون آن ها در فصل زمستان به طور کلی گیاهان شما از بین می روند. به همین دلیل حتما باید یک سیستم گرمایشی برای گلخانه خود تامین کنید تا خام و خود گیاه را گرم نگه دارد و از آسیب دیدن گیاه جلوگیری کند.

سیستم های گرمایشی با نحوه های گرم کردن مختلفی وجود دارند که می توانید از آن ها در گلخانه خود استفاده کنید. اما تاثیر گرمایش تابشی بر گیاهان باعث شده است تا افراد این مدل از هیترها را بیشتر ترجیح دهند. اکنون اگر می خواهید از یک هیتر تابشی در گلخانه خود استفاده کنید، می توانید آن را از همین سایت سفارش دهید. گرماسان انواع سیستم های گرمایش تابشی را در فروشگاه خود قرار داده است تا افراد با توجه به نیاز خود به سیستم های گرمایشی آن ها را خریداری کنند. شما برای این کار کافی است به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

گلخانه - اثر گرمایش تابشی بر گیاهان چیست؟
گرمایش گلخانه و گیاهان

جمع بندی

ما در این مقاله درباره تاثیر گرمایش تابشی بر گیاهان سخن گفتیم. اکنون شما می دانید که یک هیتر تابشی در فصل زمستان چه کمکی به آسیب ندیدن گیاه و خاک می کند. این هیتر می تواند سلامت خاک و خود گیاه را در فصل سرما تضمین کند و از آفت زدن و خشک شدن آن جلوگیری میکند. علاوه بر آن برای شما بازگو کردیم که می توانید از سایت گرماسان به صورت آنلاین محصول خود را سفارش دهید.

سوالات متداول

 1. تاثیر گرمایش تابشی بر گیاهان کدام موارد می باشد؟
  به کمک این سیستم گرمایشی می توان از یخ زدن گیاه و آفت زدن خاک در فصل سرما جلوگیری کرد.
 2. چرا برای گلخانه ها سیستم های تابشی مناسب است؟
  زیرا این سیستم گرما را به صورت یکنواخت در هوا پخش می کند و ف سالن که محل خاک گیاهان هم است گرم می شود.
 3. مزایا استفاده از هیترهای گرمایش تابشی کدام موارد می باشد؟
  عدم نیاز به برق، نصب بسیار ساده، نصب و نگهداری آسان، امکان برقراری دمای بالا، گرم کردن گلخانه به صورت یکنواخت و از بین بردن گازهای سمی توسط دودکش از مزایا هیترهای تابشی است.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.