تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

تاثیر هیتر تابشی در گرمایش رستوران

تاثیر هیتر تابشی در گرمایش رستوران
17آوریل

هیتر گرمایشی رستوران‌ها

مجله گرماسان/ برای تامین گرمایش فضای باز باید از سیستمی استفاده شود که مثل خورشید، گرما را به صورت امواج تابشی به سطح اجسام منتقل کند. دستگاه هیتر تابشی گرمایشی که به عنوان سیستم گرماتاب هم شناخته می‌شود می‌تواند گرمایش موردنظر را تامین کند. این سیستم با گرمای حاصل از احتراق سوخت و انتقال آن به سطح تابشی بسیار منحصر به فرد می‌باشد.

هیترهای فضای باز و رستورانی

امروزه و با گسترش محیط‌های باز تفریحی، تامین گرمایش فضای باز آن‌ها؛ همچون کافه‌ها و رستوران‌ها اهمیت فراوانی پیدا کرده است. استفاده از بخاری های زمینی در این محیط‌ها مقرون به صرفه نمی باشد زیرا وقتی گرمایش مستقیم محیط را انجام می دهد و هیچ کنترلی به سمت حرکت جریان هوای گرم وجود ندارد، وزش باد نقش تعیین کننده می باشد.

عملکرد دستگاه های هیتر گرمایشی

هیتر های گرمایشی تابشی، گاز طبیعی توسط مشعل مخصوص در درون لوله هایی با ضریب تابش زیاد می سوزد. حرارتی که تولید می شود به امواج مادون قرمز تبدیل می شود و به وسیله ی سطوح منعکس کننده که به شکل ذوزنقه می باشند؛ در قسمت بالای دستگاه قرار گرفته است و به نقاط مورد نظر می تابد.

همچنین لوله های تابشی از آلیاژ های مخصوص آلومینایز یا استیل با رنگ مخصوص و با ضریب تابشی بالا به وجود می آیند. رفلکتورهای دستگاه از جنس استنلس استیل ساخته می شود و فن دستگاه با الکترموتور مقاوم در برابر حرارت می باشد.

اهمیت ایمنی و کیفیت در دستگاه های گاز سوز

مهم ترین موضوع در انتخاب یک دستگاه گازسوز با کیفیت، امنیت آن می‌باشد. دستگاه های هیتر گرماتاب با استفاده از قطعات بسیار با کیفیتی تشکیل شده اند و همه آن ها  دارای 5 سال گارانتی فن و مشعل و 10 سال همه ی لوله ها می باشد. همه ی دستگاه های گرماتاب دارای نشان ملی استاندارد ایران و مطابق با استاندارد اروپا تولید می‌شوند.

400009000973 370854 1024x768 - تاثیر هیتر تابشی در گرمایش رستوران

مزایای استفاده از هیترهای گرماسان در رستوران‌ها
 1. صرفه جویی در مصرف سوخت
 2. عدم اشغال فضای فیزیکی
 3. کاهش هزینه‌ی تعمیرات و نگهداری
 4. امکان تامین گرمایش به صورت منطقه‌ای
 5. عدم تجمع افراد کنار وسایل گرمایشی
 6. جلوگیری از چرخش هوا و عدم پراکندگی گرد و غبار
 7. عدم دخالت هوا در تامین گرمایش
 8. احساس مطلوب و آسایش گرمایی فرد

مشخصات: طول دستگاه های لوله ی هیتر گرماتاب بین 3 تا 7.5 متر می باشد که باید با توجه به ابعاد، ارتفاع، میزان سرمای هوا در منطقه مورد نظر قابل انتخاب می باشند. این هیتر ها به دو صورت زاویه دار یا به صورت آویز از سقف قابل نصب می‌باشند.

کاربرد سیستم گرمایشی رستوران

برای تامین گرمایش فضاهای باز مانند رستوران‌ها و آلاچیق‌ها خیلی مهم می‌باشد. در چنین شرایطی برای تامین گرمایش رستوران ها از سیستم گرمایشی استفاده می شود. سیستم های گرمایشی گرما را به آسانی به هر قسمت از رستوران بدون گرمای زیاد منتقل می‌کند.

400073000635 41649 1024x675 - تاثیر هیتر تابشی در گرمایش رستوران
تاثیر هیتر تابشی در گرمایش رستوران

انواع سیستم‌های گرمایشی تابشی رستوران‌ها

 • هیتر تابشی سقفی

طراحی این سیستم ها برای ارائه حداکثر راحتی با کمترین هزینه و کاهش مصرف انرژی ساخته شده است. نصب هیتر تابشی سقفی آسان و راحت می‌باشد.

 • هیتر تابشی لوله ای

یکی از موثرترین راه های گرمایشی برای رستوران ها می باشد تا بتوانند دمای مطلوب فضا را ایجاد کنند. سیستم گرمایش تابشی لوله ای به صورت مستقل از هم دیگر می باشند و یکی از ویژگی های مثبت به حساب می آید چون در صورت خراب شدن آن ها تداخل در کارایی و عملکرد مت بقی سیستم ها ندارد.

این نمونه از سیستم ها هم مانند تمام سیستم های دیگر از سوختی برای گرم نگه داشتن فضا استفاده می کند. هیتر های تابشی چتری می توانند به صورت های مختلفی تولید شوند که شامل ایستاده روی زمین، آویزان، دیوار و همچنین رو میزی تولید می شوند. این هینر ها دارای حریق و شومینه هم می توانند باشند چون که هر دو مدل آن می توانند مقدار مناسبی گرما برای فضای بیرون ایجتد کنند.

 • هیتر تابشی سرامیکی

هیتر سرامیکی رستورانی و فضای باز برند گرماسان را می توانید در مکان های مختلفی استفاده کنید. یکی از مهم ترین کاربرد های که دارد  می توانید از آن در فضا های باز رستوران ها استفاده کنید. این گونه هیتر ها تابش را به صورت متمرکز در محیط های مورد نظر انتقال می دهد و این نوع گرمایش از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. این هیتر از نظر ظاهری بسیار ظریف می باشد و استفاده ی آن در رستوران ها باعث ایجاد محیط کلاسیک و مدرن می شود.

نکات:

1. هیتر های گرمایشی تاثیر اندکی در جریان هوا دارد.
2. تامین گرمای محیط با سرعت بالا در حداقل زمان.
3. این هیتر ها بی صدا و ایمن هستند.
4. هیتر های گرمایشی در آن ها از سنسور های ایمنی و گرما، بسیار ایمن می باشد و خطر آتش سوزی را بسیار کاهش می دهد.
5. این هیتر ها را می توانید با آسانی بر زیر آلاچیق ها، روی دیوار و یا روی سقف تصب کنید.
6. هیتر های گرمایشی به دلیل طراحی مناسب برای فضاهای متفاوت.

مدل‌های مناسب گرماتاب رستورانی و فضای باز
 1. هیتر تابشی سرامیکی در ۲ مدل GRC-COM و GRC-LUX
 2. هیتر تابشی لوله ای U:
  هیتر تابشی u22
  هیتر تابشی u35
  هیتر تابشی u40

امیدواریم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشیم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سیستم‌های گرمایش تابشی می‌توانید به مجله گرماسان مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.