تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های گرمایشی

انواع سیستم های گرمایشی ساختمان و انتخاب بهترین آن

انواع سیستم های گرمایشی ساختمان و انتخاب بهترین آن
10دسامبر

انواع سیستم های گرمایشی ساختمان کدامند؟

همانطور که میدانید سیستم گرمایشی در ساختمان برای فصل زمستان بسیار حائز اهمیت می باشد. توسط سیستم گرمایشی می توان از سرماخوردگی در فصول سرد به راحتی جلوگیری کرد. در گذشته برای سیستم گرمایشی خانه ها از بخاری و شومینه معمولا استفاده می کردند. اما ما در مقاله می خواهیم به معرفی انواع سیستم های گرمایشی ساختمان بپردازیم. ناگفته نماند هر کدام از سیستم های گرمایشی دارای مزایای و معایب می باشد و شما با توجه به نیاز خود می توانید بهترین آنان را انتخاب کنید.

سیستم گرمایشی موتورخانه

امروزه برای ساختمان های بزرگ که دارای واحدهای با تعداد بالایی هستند از سیستم گرمایشی موتورخانه نیز استفاده می کنند. توسط موتور خانه مرکزی و سیستم گرمایشی شوفاژ که به واحد ها راه پیدا می کند آب از طریق لوله ها انتقال می یابد. و در نتیجه فضای داخل خانه را گرم می کند.

مزایای موتورخانه

از آنجایی موتورخانه دارای مزیت های ویژه ای می باشد. یکی از مهم ترین مزایای آن میتوان به بهره وری انرژی نیز اشاره کرد و دیگر مزیت آن است که فضای زیادی را اشغال نمی کند. از آنجایی شکل ظاهری موتورخانه و شوفاژ چندان لوکس به شمار نمی آید. اما گزینه مناسبی برای گرم کردن واحدهای مسکونی می باشد.

سیستم گرمایشی خانگی از نوع پکیج

یکی دیگر از انواع سیستم های گرمایشی ساختمان از نوع پکیج است. امروزه از پکیج در اغلب سیستم های گرمایشی خانه استفاده می شود. توجه داشته باشید که ظاهر موتورخانه و پکیج از نظر شباهتی بسیار به هم نزدیک هستند. به طور کلی پکیج ها به دو صورت نصب می شود که شامل دیواری و زمینی می شود. نکته ای که لازم است بدانید آن ابعاد پکیج دیواری نسب به زمینی کم حجم تر بوده و به آسانی می توان آن را در داخل آشپزخانه نصب کرد. از دیگر مواردی که باید در مورد پکیج بدانید آن است که حرارت لازم توسط رادیاتورها انجام میشود.

گرمایشی خانگی از نوع پکیج - انواع سیستم های گرمایشی ساختمان و انتخاب بهترین آن
گرمای پکیج در ساختمان

مزایای استفاده از پکیج چیست؟

همانطور که در بالا بیان شد امروزه به دلیل مزایای زیادی پکیج بسیار پر طرفدار می باشد از مهم ترین مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ایمنی بالا پکیج به دلیل برخوردار بودن از سیستم
 • قابلیت تنظیم دما در هر واحد آپارتمانی به صورت مجزا
 • بهره وری بالا
 • جلوگیری از هدر رفتن آب
 • هزینه کم تر نگهداری پکیج نسبت به موتورخانه

سیستم گرمایش از کف

یکی از پرکاربرد ترین در انواع سیستم های گرمایشی ساختمان، سیستم گرمایش از کف می باشد. این روش بسیار جدید و نوین می باشد. برای نصب گرمایش از کف در زیر کف پوش ساختمان یک لوله چند لایه ای جهت عبور آب گرم قرار داده می شود. دیگر با وجود سیستم گرمایشی از سیستم رادیاتور و شوفاژ استفاده نمی شود. توصیه می کنیم قبل از نصب سیستم گرمایش از کف ابتدا مزایای آن بدانید و سپس از تمایل خود به نصب اقدام کنید.

اصلی ترین مزایای گرمایش از کف

انواع سیستم های گرمایشی ساختمان که یکی از آنها شامل سیستم گرمایشی از کف می باشد. که دارای مزایای ویژه ای می باشد از مهم ترین مزایای آن در زیر بطور کامل اشاره شده است.

 1. یکنواخت بودن گرما در تمام بخش داخلی ساختمان
 2. قابلیت تنظیم دما برای هر بخش خانه به صورت مستقل
 3. عدم اشغال فضا
 4. صرفه جویی در مصرف انرژی
 5. جلوگیری از هدر رفتن انرژی
 6. جلوگیری از خشک شدن هوا
 7. ایمنی بسیار بالا

استفاده از سیستم گرمایش از سقف

از جدید ترین سیستم های گرمایشی برای خانه، گرمایش از سقف می باشد نام دیگر گرم کننده تابشی می باشد. نکته ای که لازم است بدانید آن است در این نوع سیستم گرمایشی توسط مادون قرمز منتقل می شود. این نوع سیستم گرمایش همانند دیگر سیستم های گرمایشی دارای مزایا می باشد که در زیر به کامل شرح داده است.

انواع سیستم های گرمایشی ساختمان دارای تنوع بسیار زیادی دارد. اما بهترین آن شامل گرمایش از سقف می باشد. از جمله دارای مزیت های نظیر کنترل مسیر گرما، سرعت بالا در گرم فضای خانه و صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره داشت.

از سيستم گرمایشی از سقف - انواع سیستم های گرمایشی ساختمان و انتخاب بهترین آن
سیستم گرمایش از سقف

سیستم گرمایشی قرنیزی

می توان سیستم گرمایشی قرنیزی را از انواع سیستم های گرمایشی ساختمان داشت. باید بگوییم یکی از لوکس ترین سیستم گرمایشی در بین دیگر سیستم ها می باشد. از دیگر مواردی که باید در مورد آن بدانید آن است که سیستم گرمایش آن از کف می باشد.

گرمایشی قرنیزی - انواع سیستم های گرمایشی ساختمان و انتخاب بهترین آن
سیستم گرمایشی قرنیزی زمینی

نتیجه گیری درباره انواع سیستم های گرمایشی ساختمان

در این مقاله با انواع سیستم های گرمایشی ساختمان آشنا شدیم و پی بردیم بهترین آنها سیستم گرما از کف و سیستم گرمایش از سقف می باشد که پی بردیم دارای مزایای زیادی می باشد.

سوالات متداول

 1. بهترین سیستم گرمایشی کدام است؟
  از آنجایی که سیستم گرمایشی دارای انواع زیادی می باشد که بهترین آن شامل سیستم گرمایشی از کف و سقف می باشد.
 2. مزایای سیستم گرمایشی از سقف چیست؟
  از مهم ترین مزایای آن می توان به کنترل مسیر گرما، گرم شدن سریع خانه نیز اشاره کرد.
 3. چگونه سیستم گرمایشی را برای ساختمان انتخاب کنیم؟
  بهتر است با یک کارشناسان گفتگو کنید تا با توجه به فضایی که در اختیار دارید بهترین گزینه را به شما راهنمایی کند.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.