آشنایی با سیستم گرمایشی گرماتاب

آشنایی با سیستم گرمایشی گرماتاب
07آوریل

سیستم گرماتاب

برای گرمایش محیط کار خود چه صنعتی چه گلخانه و… نیاز به یک دستگاه مطمئن دارید؛ سیستم گرمایشی هیتر گازی گرماتاب که نام دیگر آن هیتر تابشی لوله‌ای می‌باشد، تولید شده توسط برند گرماسان می‌تواند خیال شما را آسوده کند.

انتقال حرارت با استفاده از سه روش رسانش، همرفت و تابش امکان‌پذیر است.

تا اواخر دهه 1980 میلادی، بخاری‌های صنعتی قدیمی، جایگاه ویژه‌ای در بین وسایل گرمایشی صنعتی داشتند اما از اواخر قرن بیستم، انتقال حرارت به وسیله تابش، جایگزین روش همرفتی شد.

در روش تابش، کمترین گرما، به هوایی با چگالی بسیار کم پرتاب می‌شود که سبب می‌شود اجسام با چگالی بیشتر مانند ابزار‌ها و کارکنان، بیشترین میزان حرارت را دریافت کنند. همچنین با استفاده از این روش، می‌توان میزان انرژی گرمایی منتشر شده را کنترل کرد و همچنین قسمت‌های خاصی را از محدوده انتشار این انرژی خارج کرد.

گازی گرماتاب e1649326954570 1024x640 - آشنایی با سیستم گرمایشی گرماتاب

در این مطلب، شما آشنایی مختصری با دستگاه هیتر تابشی لوله ای که به آن سیستم گرماتاب نیز می‌گویند و مدل‌های مختلفی نیز دارد، کسب می‌کنید. شرکت گرماسان تولید‌کننده سیستم‌های گرمایش تابشی است و از تکنولوژی‌های مدرن برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند.

این شرکت سیستم‌های گرمایشی برای مرغ‌داری، گلخانه، کارخانه‌ها و سوله‌ها، ورزشگاه‌ها و محصولاتی جهت استفاده عموم تولید کرده و تمامی استاندارد‌های ایران و بین الملل را در تولیدات خود رعایت می‌کند.

همچنین این دستگاه‌ها در دور‌ترین و بالا‌ترین نقاط نزدیک به سقف تعبیه شده و حرارت را تا نزدیک کف سالن بازتاب می‌دهند پس ایده بسیار کاربردی برای استفاده پارکینگ‌های هواپیما، تمامی سوله‌ها، ایستگاه‌های مترو، کارخانه‌هایی نظیر کارخانه‌های خودروسازی، فولادسازی و غیره به حساب می‌آید..

نحوه عملکرد گرما تاب

توسط این سیستم، دیگر نگرانی این را ندارید که با قرار دادن یک دستگاه در سالن، تمامی قسمت‌های سالن اعم از قسمت‌هایی که به افزایش دما نیاز دارند یا برعکس، گرم می‌شوند و این بسیار ناراحت‌کننده است. زیرا هم باعث عدم آرامش خاطر برای نیرو‌های انسانی و حدر رفتن ارنژی می‌شود.

با نصب این سیستم، می‌توانید سالن‌های خود را منطقه بندی کنید. قسمت‌هایی که به افزایش دما نیاز دارند را مشخص کنید و تنها آن قسمت‌ها توسط این دستگاه، گرم می‌شوند.

انواع سیستم‌های گرمایش تابشی صنعتی

 • سیستم گرماتاب U
  این سیستم گرماتاب مدل U با نصب در سفق سالن‌های بلند، گرما را از بالا به قسمت‌های مورد نیاز، بازتاب می‌دهد که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. اما زمانی که از بخاری‌های معمولی استفاده می‌کنیم، چون روی زمین قرار می‌گیرد، سبب می‌شود تمام افراد دور آن جمع شوند تنها بخش کوچکی از سالن را گرم می‌کند.
 • سیستم گرماتاب L
  این سیستم گرمایشی، به علت داشتن طول بلند، برای فضا‌هایی با سقف کوتاه به کار می‌رود. سالن‌هایی همچون گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و…

در ادامه شما را با مزایای این سیستم‌های گرمایش صنعتی برند گرماسان آشنا می‌کنیم.

مزایای استفاده از سیستم گرماتاب

 1. این سیستم گرمایشی به علت عملکرد مستقل به متور‌خانه مرکزی نیاز ندارد.
 2. با استفاده از سیستم گرمایش تابشی، می‌توان قسمتی از سالن که به گرمایش نیاز دارد را مشخص کرد تا تنها آن قسمت مشخص گرم شود.
 3. این سیستم گرمایشی، از چرخش هوا در محیط جلوگیری کرده و باعث اطمینان از سلامت محیط داخلی سالن می‌شود.
 4. نصب این دستگاه بسیار سریع انجام می‌شود و خود شرکت، برای شما این کار را به صورت رایگان انجام می‌دهد.
 5. این دستگاه، مانع دخالت هوا در فرایند گرم کردن سالن می‌شود.
 6. این دستگاه، به علت پخش کردن حرارت در تمامی قسمت‌های مشخص سالن، دما را به صورت یکنواخت گرم نگه می‌دارد.
 7. پس از روشن کردن دستگاه، قسمت‌های مورد نیاز سالن، به صرعت گرم می‌شوند.
 8. هر سالن می‌تواند به صورت مستقل، از این سیستم گرمایش تابشی استفاده کند و این خود یکی از مهم‌ترین علل محبوبیت این سیستم است.

کلام آخر

استفاده از سیستم‌های گرمایش تابشی همچون دستگاه گرما تاب، برای سلامت و گرم شدن محیط داخلی انواع سالن‌های صنعتی بسیار کاربردی است. لذا برای انجام خرید، اقدامات نصب و سایر هماهنگی‌ها با گرماسان در ارتباط باشید.

mk3c 10200 - آشنایی با سیستم گرمایشی گرماتاب

«مجله گرماسان»
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.